Прес-конференція щодо реалізації на Полтавщині проекту "Майдан: усна історія"

17.02.2017

17 лютого 2017 року о 13.00 у  к. 517 облдержадміністрації (м. Полтава, вул. Соборності, 45, ОКІА «Новини Полтавщини») відбудеться прес-конференція на тему «Реалізація на Полтавщині проекту «Майдан: усна історія». Презентація книги «Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності». Захід присвячено скорботній даті – третій річниці розстрілу Героїв Небесної Сотні.

Спікери прес-конференції:

- Тетяна Привалко – історик Українського інституту національної пам’яті (м.Київ), координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія»;

- Олег Пустовгар – член Правління Полтавського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;

- Сергій Блавацький – журналіст телеканалу «Лтава», ведучий передачі «Уроки історії».

Довідково: «Майдан: усна історія» - всеукраїнський проект Українського інституту національної пам’яті (УІНП). На Полтавщині громадськими партнерами з реалізації проекту є обласне об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава». Метою проекту є зібрати відео та аудіосвідчення активістів про події зими 2013-2014 років. Для того, щоб зафіксувати суб’єктивний досвід громадян, співробітники УІНП ініціювали низку інтерв’ю в активістів із різних середовищ та запис їх на аудіо та відеотехніку. Ці записи стануть основою для Архіву Майдану та служитимуть джерельною базою для істориків, режисерів-документалістів, соціологів, психологів та ін. У майбутньому матеріали будуть доступні для широкого загалу, а також будуть використані в експозиції Музею Свободи/Музею Майдану. З лютого цього року на полтавському телеканалі «Лтава» в циклі передач «Уроки історії» розпочинається новий спецпроект «Майдан: усна історія». Журналісти програми та громадські активісти запропонують телеглядачеві спогади наших земляків, учасників та свідків подій листопада 2013-го – лютого 2014-го на Полтавщині, які ввійшли в історію як Революція Гідності аби зберегти пам'ять про ті революційні місяці.

Контакти для довідок:

Тел.: (05322) 56-41-45  – Полтавське обласне об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Угору ↑