Семінар на тему «Актуальні питання державного управління і реалізації чинного законодавства України у сфері вимог «Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» - проблема безбар’єрності»

21.03.2017

21 березня 2017 року у зеленій залі облдержадміністрації (вул. Соборності, 45) відбудеться семінар для представників структурних підрозділів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівників закладів освіти, культури, охорони здоров’я та інших зацікавлених сторін, а також для представників громадських організацій, людей з інвалідністю з теми

«Актуальні питання державного управління і реалізації чинного законодавства України у сфері вимог «Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» - проблема безбар’єрності».

Програма семінару

08:00 – 09:00

Прибуття та зустріч учасників семінару

(залізничний вокзал «Полтава-Київська», автовокзал  «Полтава-1»),

заселення в готель «Україна», м. Полтава, вул. Жовтнева, 41А

09:00 – 9:30

Реєстрація учасників семінару

м.Полтава, вул. Соборності, 45, зелена зала облдержадміністрації

(2 поверх, конференц-блок, вхід з вул.Сінної)

09:30 – 09:50

Відкриття та привітання учасників:

Президіум:

Пругло Олег Євгенович заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, голова обласного комітету доступності

Панков Олександр Борисович — начальник Управління містобудування та архітектури Полтавської обласної державної адміністрації, заступник голови обласного комітету доступності

Модератор:

Твердохліб Ірина Василівна – представник НАІУ в Полтавській області, співголова фізкультурно-спортивногого клубу інвалідів «Віра», заступник голови обласного комітету доступності, член Міського комітету доступності м. Полтави

09:50 – 10:30

Доступність як поняття, що охоплює всі сфери життєдіяльності: транспорт, працевлаштування, освіта, фізичний та інтелектуальний розвиток, архітектурна доступність будівель та громадських місць.

Твердохліб Ірина Василівна – представник НАІУ в Полтавській області, співголова фізкультурно-спортивногого клубу інвалідів «Віра», заступник голови обласного комітету доступності, член Міського комітету доступності м. Полтави.

10:30 – 11:00

Важливість розуміння проблеми, досягнення спільної взаємодії, готовності сприяти забезпеченню прав і свобод громадян з інвалідністю.

Московець Наталя Олексіївнавикладач української жестової мови, віце-президент «Спілки перекладачів ЖМ України»

11:00 – 11:30

Про проблеми інтегрованої освіти, професійної орієнтації і працевлаштування молоді з інвалідністю. Про поширення жестової мови, як засобу спілкування людей з проблемами слуху.

11:30 – 12:00

Про реалізацію державної політики і положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю у процесі створення сприятливих умов, архітектурної доступності, для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення у Полтавській області

Ільїна Антоніна Олександрівнаголовний спеціаліст відділу по забудові населених пунктів Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, секретар обласного комітету доступності

12:00 – 12:30

Життєдіяльність на умовах рівний - рівному: інклюзивне проектування, результати аудиторських перевірок, процес адаптації, реальність, моделі.

12:30 – 13:00

Перерва

13:00 – 13:30

Засоби забезпечення доступності вулично-дорожньої інфраструктури з урахуванням потреб маломобільних груп населення.

Івасенко Вікторія Вікторівнастарший викладач кафедри автомобільних доріг геодезії, землеустрою та сільських будівель Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка.

13:30 – 14:00

Про комфортність середовища для перебування у ньому осіб з порушенням функції зору, необхідні допоміжні засоби для орієнтації незрячих людей у просторі.

Бабець Марина Леонідівна голова відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Полтавській області, асоційований член Громадської ради при облдержадміністрації

14:00 – 14:30

Про сприятливі умови інтеграції у суспільство людей з проблемами слуху. Доступність об’єктів для нечуючим людей на прикладі закладів охорони здоров’я та об’єктів транспорту

Усенко Леонід Вікторович – голова Полтавської обласної організації Українського товариства глухих людей (УТОГ)