Українська   English

Новини

5 вересень 2016

ПРОМІС представляє звіт «Аналіз стану інвестиційної діяльності Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської та Полтавської областей

В рамках діяльності Проекту ПРОМІС було підготовлено звіт щодо аналізу стану інвестиційної діяльності в цільових регіонах Проекту, а саме Вінницької, Запорізької, Івано-Франківської та Полтавської областей, а також надано практичні рекомендації щодо поліпшення інвестиційного середовища у досліджуваних регіонах.

Детальніше:  http://pleddg.org.ua/wp-content/uploads/2016/05/Analysis-of-Investment-Preacticies_Report_26052016_Last.pdf

27 серпень 2011

23 серпня 2011, Полтава

Можливості Українського інвестиційного порталу працюють на активних!

Фахівці Проекту USAID ЛІНК провели заняття для фахівців економічних служб районів та міст обласного значення з використання можливостей Українського інвестиційного порталу – створеного проектом електронного інструменту просування інвестиційних можливостей на основі Інтернет-технологій.

12 липень 2011

Полтавська область, ЄС та ПРООН продовжать співпрацювати для розвитку місцевих громад.

У Полтавській області стартувала друга фаза Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), спрямованого на підтримку сільських громад у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку та поліпшенні умов життя.

Архів »
RSS 2.0

ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ

На головну » 7 ПРИЧИН ДЛЯ ІНВЕСТУВАННЯ

Підтримка бізнесу


Вобласті налічується 9561 малих підприємств, в яких працює 23,6% від занятого населення.

На 10 тисяч населення приходиться, в середньому, 60 підприємств малого бізнесу.  Обсяг виробленої продукції (послуг) даною категорією підприємств склав 17,3% загального обсягу виробництва в області.

За показниками розвитку малого підприємництва Полтавська область займає 13 місце в рейтингу регіонів України.

У галузевому розрізі малий бізнес розвинутий переважно у сфері торгівлі і громадського харчування (40,5%); у галузях промисловості і будівництва - відповідно 15,2% і 10,5%.

Активно розвивається інфраструктура підтримкималого та середнього підприємництва, яка налічує:

1 технопарк

4 бізнес-інкубатори

10 бізнес-центрів

17 фондів підтримки підприємництва

55 інвестиційних фондів і компаній

30 інноваційних фондів і компаній

423 інформаційно-консультативних установ

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» державна підтримка суб’єктів малого і середнього підприємництва та об’єктів інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва включає фінансову, інформаційну та консультаційну підтримку.

Надання фінансової державної підтримки в області здійснюється через Полтавськиий регіональний фонд підтримки підприємництва.

Фонд надає інформаційну та консультаційну підтримку суб’єктам підприємницької діяльності, організовує конкурс підприємницьких бізнес-планів для отримання фінансової підтримки на зворотній основі.

На базі Полтавського університету економіки і торгівлі створено молодіжний бізнес-центр, який розпочав свою роботу з 1 вересня 2013 року.

Молодіжний бізнес-центр став першим в області об’єктом інфраструктури розвитку підприємництва, який орієнтовано саме на молодь.

У 2014 році розпочав свою роботу молодіжний бізнес-інкубатор при Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка. Бізнес-інкубатор забезпечений комп’ютерною та оргтехнікою, розроблені відповідні навчальні та тренінгові програми.

При КУ «Обласний молодіжний центр»  Полтавської обласної ради діють безкоштовні консультації з питань реєстрації і започаткування власної справи та написання соціальних проектів і пошук джерел фінансування.

Активно надають інформаційну та консультаційну підтримку суб’єктам підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність в галузі сільського господарства Асоціація розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини та Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба.

Діяльність Полтавської торгово-промислової палати допомагає у встановленні контактів між українськими та зарубіжними фірмами, організації виставок та ярмарків в Україні і за кордоном. Фахівці ТПП надають юридичну і консультаційну допомогу з питань зовнішньоекономічної діяльності, оформлюють та надають консультації з оформлення вантажних митних декларацій;

В кожному районі і місті обласного значення створено центри з надання адміністративних послуг, загальна кількість – 30. Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» всі дозвільні центри увійшли до складу Центрів надання адміністративних послуг.

 

 Влада, що підтримує бізнес

Регіональна влада дуже зацікавлена у вдосконаленні бізнес середовища шляхом спрощення адміністративних процедур, розвитку інфраструктури, зміцнення співпраці між громадським та приватним секторами.