1 квітня в Гоголевому відкриють Центр дозвілля

Версія для друку

1 квітня в Гоголевому відкриють Центр дозвілля

 

 Гоголя У с. Гоголеве Шишацького району  завершують роботи з реконструкції будинку культури та прилеглої території в Національному музеї-заповіднику Миколи Гоголя.  Першого квітня тут відкриють Центр дозвілля. Цього дня в садибі відзначатимуть 210-річницю з дня народження Миколи Гоголя.

Представники облдержадміністрації та обласної ради перевірили хід виконання робіт. Нині закінчують ремонт у приміщеннях будинку, де облаштують прес-центр, бібліотеку, зал для проведення урочистостей та картинну галерею. Завезли меблі та почали  монтаж світло-звукового обладнання. Встановили сигналізацію й відеоспостереження.

Як облаштовують приміщення та територію, оглянули заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, голова обласної ради Олександр Біленький та представники профільних департаментів.  Микола Білокінь впевнений, що роботи закінчать вчасно.

«Основні роботи вже виконані. Все плануємо закінчити до 30 березня.  Музей-заповідник Гоголя – одна з туристичних та культурних візитівок Полтавщини. Першого квітня тут прийматимемо гостей.  Приїдуть не лише жителі області та інших регіонів України, а й чекаємо на іноземні делегації. Зокрема підтвердили участь гості з Італії, Польщі та Словаччини», – розповів Микола Білокінь.

Цього року з обласного бюджету на реконструкцію музею-садиби та будинку культури виділили понад 20 млн грн.

«Три роки поспіль ми вкладаємо кошти в реконструкцію музею та на берегоукріплення. Зокрема, на останнє з обласного бюджету виділили понад 5 млн грн.  В 2018 та 2019 роках була передбачена реконструкція  головного корпусу музею та будинку культури. Це буде мистецький хаб. А саме Гоголеве стане центром культурних традицій письменника», – сказав Олександр Біленький.  

Менше ніж за місяць будівлю не тільки потрібно здати в експлуатацію, а й наповнити життям. На першому поверсі облаштують зал для проведення урочистостей. Як розповіла директорка Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, артисти Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя готують колаж гоголівських вистав, що є в репертуарі театру. Планують показ двох повних вистав. Пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» приготував новий «Сорочинський ярмарок». Гадяцький коледж культури  і мистецтв імені І.П. Котляревського робить різнопланові інсталяції за участі гоголівських героїв. У прес-центрі відкриють виставку картин  Євгена Пілюгіна «Гоголь і Італія» та проведуть наукову гоголівську конференцію. На святкування запросять найактивніших жителів села.

 «Ми повинні показати, наскільки активно може працювати влада та депутатський корпус. За ініціативи голови облдержадміністрації Валерія Головка та підтримки депутатів бачимо, що можна робити позитивні зміни, навіть у такі складні для України часи. Це така туристична перлина, до якої прокладуть дороги та покращать інфраструктуру, а згодом сюди приїдуть не тільки наші, а й іноземні туристи», – сказала Валентина Вождаєнко.

На території музею-садиби вже поклали бруківку та встановили  майже 60 ліхтарів. Укріплюють й береги озера, аби надалі їх не розмивало.

1 квітня проведуть й театралізовані екскурсії. Загалом вартість проекту – понад 50 млн грн.

 

 

угору ↑