1025-річчя заснування Лубен відзначатимуть на державному рівні

Ураховуючи історичне і культурне значення міста Лубни Полтавської області та у зв’язку з його 1025-річчям, Верховна Рада України прийняла Постанову про відзначення цієї дати на державному рівні.

Про це 13 червня повідомив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко на нараді, яку зібрав з цього приводу.

Він зазначив, що в облдержадміністації вже підготували проект розпорядження «Про відзначення в області 1025-річчя заснування міста Лубен».

Також в області створили обласний організаційний комітет та затвердили його персональний склад.

Ще окреслили план заходів та  визначили обсяги фінансування.

Довідково: Місто Лубни Полтавської області – одне з найдревніших українських міст. Засноване воно 988 за указом київського князя Володимира Святославовича, як одна з фортець Посульської оборонної лінії, в першій половині XVII ст. Лубни були східною столичною резиденцією князів Вишневецьких, пізніше – центром Лубенського козацького полку, одного з найбільших в Україні. В історії Лубен багато імен відомих діячів науки, культури та мистецтва.