19 серпня складуть список дітей-сиріт Полтавщини, яким за кошти держбюджету придбають житло

Версія для друку

19 серпня складуть список дітей-сиріт Полтавщини, яким за кошти держбюджету придбають житло

 

У 2019 році для Полтавської області розмір субвенції з держбюджету на придбання житла дітям-сиротам становить 23 мільйони 573 тисячі гривень. 9 мільйонів уже надійшли на Полтавщину.

В облдержадміністрації провели селекторну нараду за участю представників органів місцевого самоврядування щодо проєктних, будівельно-ремонтних робіт, придбання приміщень для розвитку сімейних форм виховання та забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

«В дію вже вступила постанова Кабміну №616 про зміни в наданні субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на житло для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, – говорить директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко. – Раніше ця субвенція теж була, але порядок надання грошей змінено. Цього року терміни дуже стислі, тому ми розіслали рекомендації та доручення всім районам, містам та ОТГ, з детальним механізмом розподілу коштів на житло чи його компенсацію дітям-сиротам".

У Полтавській області на обліку перебуває 118 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років, та 528 таких осіб - від 18 до 23 років. 647 дітей цих категорій потребують житла!

До 15 серпня місцеві служби у справах дітей та соцзахисту мають скласти списки осіб, які потребують житла, і до 19 серпня направити їх у Полтавську облдержадміністрації.

«Дуже важливо до цього часу перевірити актуальність статусу дітей, відкрити на кожного особову справу, – наголосила начальник служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації Ірина Фоменко. – І при складанні такої бази слід користуватися порядком черговості взяття на квартирний облік».

Нагадаємо, що постановою №616 розширено категорію осіб, які можуть отримати житло за кошти субвенції з державного бюджету:  новий порядок охоплює дітей, які позбавлені батьківського піклування, від 18 до 23 років.

Вони можуть придбавати житло в межах області або отримати грошову компенсацію. Її можна використати на придбання житлового приміщення протягом року. Також встановлена гранична вартість житла з урахуванням нормативів. 

Формувати пропозиції стосовно потреби щодо спрямування субвенції мають місцеві комісії, як консультативно-дорадчий орган. Комісії утворюються за розпорядженням голови райдержадміністрації, рішенням виконавчого органу міської, районної у місті ради, сільської, селищної ради ОТГ.

Визначення відповідних об’єктів і заходів приймаються та оформлюються місцевою комісією – до 15 серпня; обласною – до 1 вересня.

 

угору ↑