Актуальні питання розвитку Полтавського району й ставлення населення до реалізації державних реформ обговорили на «круглому столі»

У Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулося засідання «круглого столу» на тему «Актуальні питання розвитку Полтавського району та оцінка реалізації державних реформ на місцевому рівні».

У ньому взяли участь експерти району за сферами діяльності, зокрема фахівці, які займаються питаннями освіти, медицини, децентралізації влади, соціально-економічного розвитку краю, а також представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

«Круглий стіл» був організований за ініціативи Департаменту. Модератором засідання виступив перший заступник директора Департаменту – начальник управління з питань внутрішньої політики Юрій Варченко.

– Основний напрямок роботи нашого управління – аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні. Вивчаємо також реагування громадськості на ті чи інші проблеми, щоб потім коригувати плани, які вже в нас є. Оцінку ситуації в області складаємо на основі соціологічних досліджень, за допомогою наших представників у районах проводимо опитування громадської думки на місцях. Цьогоріч вирішили запровадити ще таку форму роботи як обговорення проблем регіонів з експертами. Тому просимо райдержадміністрації, щоб представники їхніх структур і служб, попрацювавши з громадськістю, виступили в ролі експертів з питань розвитку регіону, – пояснив Юрій Варченко. Звернувся до присутніх на «круглому столі»: – Ви працюєте з різними категоріями громадян, знаєте думки й настрої людей, тож хотілося, щоб ви спробували дати узагальнену оцінку від імені населення Полтавського району чи території, де проживаєте, працюєте, маєте можливість спілкуватися.

Учасники засідання порушили питання конфліктоутворюючих чинників у регіоні, обговорили, як мешканці Полтавського району оцінюють і сприймають нинішні реформи в державі, зокрема адміністративно-територіальну, освітню, охорони здоров’я.

Юрій Варченко наголосив на потребі налагодження ефективної комунікації з населенням краю:

– Наша рекомендація регіонам – проводити роботу з населенням, інформувати людей про процеси, які відбуватимуться, роз’яснювати їх суть і значення. Потрібно комунікувати з громадськістю й слухати думку громади. Інколи, до слова, надходять дуже слушні поради від громадськості щодо тих чи інших проблемних питань. Тому рекомендуємо переходити до роботи з населенням, проводити громадські слухання, «круглі столи», залучати сили громадянського суспільства для подальшого соціально-економічного розвитку регіону. Тим паче є великий досвід колективного вирішення питань в об’єднаних територіальних громадах.