Андрій Пісоцький: «Доступність та якість послуг – одне із основних завдань реформи децентралізації»

Версія для друку

Андрій Пісоцький: «Доступність та якість послуг  одне з основних завдань реформи децентралізації»

 

Відбулася інформаційна сесія щодо участі у Програмі «U-LEAD з Європою» у частині створення центрів надання адміністративних послуг. Учасники засідання ознайомили представників органів місцевого самоврядування з Програмою «U-LEAD з Європою», результатами її початкової фази, станом виконання фази провадження Програми та умовами участі у Програмі.

«Доступність та якість послуг – одне з основних завдань реформи децентралізації. Воно стосується й адміністративних послуг. В області потрібно розбудувати мережу ЦНАПів не лише для наближення послуг до пересічних громадян, а й для підвищення якості послуг, покращення сервісу обслуговування. Програма «U-LEAD з Європою» надає ОТГ допомогу в інституційному створенні ЦНАПів, а також в оснащенні центрів меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Тож сьогодні інформуємо представників об'єднаних тергромад та  ЦНАПів області про відповідну Програму, щоб вони долучалися до неї. Область має активніше розвиватись у цьому напрямку й стати передовою», – повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький.

«Одним із пріоритетних завдань реформи децентралізації влади – забезпечення доступності та якості публічних послуг. Це важлива складова державної політики у сфері запобігання та протидії корупції, підвищення рівня довіри громадян до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Сучасна децентралізаційна реформа системи адміністративних послуг все більше потребує розбудови наявної мережі ЦНАПів для наближення послуг до людей і поліпшення сервісу обслуговування», – зазначила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Станом на 1 грудня 2018 року в Полтавській області працюють 25 районних, 6 міських ЦНАПів та 9 ЦНАПів в ОТГ.

Інна Іщенко зазначила, що якість обслуговування громадян, перелік та обсяг послуг, які надаються у ЦНАПах області, суттєво різняться та не завжди відповідають потребам громадян. Для покращення рівня доступності населення до послуг, особливо у сільській місцевості, є необхідність у створенні нових ЦНАПів, їх відділень та віддалених робочих місць. Вирішення цих та багатьох інших питань може сприяти налагодженню дієвого співробітництва з Програмою «U-LEAD з Європою», яка є однією з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України з підтримки децентралізації. Програма фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами: Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Швецією.

«Фаза впровадження Програми має на меті створення та модернізацію до 600 ЦНАПів до квітня 2020 року в містах, селищах та селах України, насамперед в об'єднаних територіальних громадах. Програмою надається, зокрема, інструкційна допомога, включаючи інтеграцію послуг ЦНАПів і тренінгові заходи для персоналу, матеріальна допомога для облаштування робочих місць меблями та технікою, системою електронного документообігу «Вулик». Реалізацію фази впровадження заплановано впродовж чотирьох раундів відбору. Наразі відкрито прийом заявок на участь у третьому раунді відбору», – повідомила регіональний координатор Програми «U-LEAD з Європою» Ольга Калініченко.

За січень-вереснь 2018 року ЦНАПами області надано 435,8 тис. послуг, що на 48,5% більше порівняно з відповідним періодом минулого року (в середньому за місяць одним ЦНАП – 1213 адміністративних послуг). Чисельність призначених адміністраторів становить 188 осіб (минулого року – 147 осіб). Вони забезпечені комп'ютерною технікою та печатками. До трійки найкращих ЦНАПів за показником «кількість наданих послуг» увійшли Кременчуцький (за 9 місяців 2018 року надано 135,8 тис. послуг), Полтавський (80,3 тис. послуг) та Пирятинська ОТГ (14,7 тис. послуг).

угору ↑