Андрій Пісоцький: «Наша область завжди відкрита до нового партнерства»

Версія для друку

Андрій Пісоцький: «Наша область завжди відкрита до нового партнерства»

 

Другий день на Полтавщині перебуває офіційна делегація Міжнародного Трейд-клубу в Україні.

Вчора її представники зустрілися з першим заступником голови облдержадміністрації Андрієм Пісоцьким, директором Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інною Іщенко, директором Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергієм Фроловим, першим заступником міського голови міста Горішні Плавні Олександром Чуприною, президентом Полтавської торгово-промислової палати Володимиром Олійником й очільниками місцевих вишів.

– Полтавщина успішно поєднує промисловий і аграрний комплекс, багаторічну культурну й історичну спадщину, туристичний і науковий потенціал. За останні роки область успішно впроваджує реформи і нові моделі співробітництва, значно розширила коло міжнародних партнерів і досягла значного успіху в питанні залучення інвестицій. Край займає лідерські позиції за результатами загальнодержавного моніторингу областей України за індексом інвестиційної привабливості. Нині в регіоні працюють 280 підприємств з іноземними інвестиціями, які постійно розширюють свої виробничі потужності, – зазначив Андрій Пісоцький. – Наша область завжди відкрита до нового партнерства. Об’єднані територіальні громади, які утворилися під час реформи децентралізації, мають повноваження, кошти для створення привабливих умов для залучення інвестицій. Завдяки політичній волі Президента України й Уряду нині кожна територія може отримати фінансові ресурси, як із Державного фонду регіонального розвитку, так і пряму субвенцію для створення відповідних умов, наприклад, для розвитку індустріального парку. Депутати Верховної Ради підтримують такі території коштами на соціально-економічний розвиток. У результаті синергії центральної й обласної влади території одержують необхідні можливості для залучення інвестицій, бізнесу з конкретними робочими місцями і подальшого покращення майбутнього мешканців своїх територій.

– Бачимо, що регіон має хороший потенціал, можливості для нашої співпраці. Не можемо відкривати заводи, імпортувати, експортувати, проте маємо змогу допомогти налагодити відносини з представниками бізнесу тих держав, які представляємо, сприяти покращенню іміджу України у відповідних державах. Ми допомагали встановити тісні контакти між представництвами різних компаній, залучити інвестиції й готові зробити теж саме на Полтавщині, тому й приїхали сюди, – розповів Віце-президент Міжнародного Трейд-клубу в Україні, радник Посольства Угорщини з зовнішньоекономічних питань Андраш Кадар. – Для нас дуже важливо, окрім знайомства з регіоном, отримати інформацію про програми його розвитку, конкретні проекти, пропозиції щодо співпраці, ознайомитися з інвестиційними можливостями, налагодити контакти з людьми, які визначають економічний клімат Полтавщини.

Андрій Пісоцький наголосив на необхідності налагодження міжнародних зв’язків.

Інна Іщенко привітала учасників делегації із 25-річчям Міжнародного Трейд-клубу, ознайомила їх з економічним й інвестиційним потенціалом області.

– Полтавщина – одна з найуспішніших регіонів України, яка поєднує в собі всі можливості для подальшого економічного зростання у промисловому й аграрному секторах, залученні інвестицій, підвищенні конкурентоспроможності регіону. Область має вигідне транспортно-географічне розташування – в центрі України, на перетині міжнародних шляхів. У Кременчуці знаходиться відкритий для судів типу «річка-море» річковий порт. Минулого року аеропорт Полтави отримав статус міжнародного, що дасть нам більше нових економічних можливостей, – поінформувала Інна Іщенко. – Полтавщина – одна з трьох бюджетоформуючих областей в Україні. За показниками інвестиційної привабливості регіон посідає перше місце, а за легкістю ведення бізнесу – шосте. Маємо потужний промисловий потенціал, що складає понад сім відсотків у загальноукраїнському обсязі. Лише за минулий рік ми реалізували промислової продукції на понад 159 мільярдів гривень. Агропромисловий комплекс краю становить майже шість відсотків від загальнодержавного обсягу. Валовий внутрішній регіональний продукт – п’ять відсотків загальнодержавного. Крім того, Полтавщина є одним із регіонів, які забезпечують енергонезалежність України за рахунок видобутку природного газу на рівні 43 відсотків, газового конденсату – 66 і понад 10 відсотків нафти. Область славиться і своїми чорноземами, дев’ять десятих площі орних земель краю займають саме вони.

Інна Іщенко звернула увагу на розвиток у регіоні органічного землеробства. Крім того, розповіла, що Полтавщина співпрацює зі 143 країнами світу. Експорт товарів переважає над імпортом.

Після офіційної зустрічі делегати відвідали агрофірму «Маяк», що у Котелевському районі. Поспілкувалися з Героєм України Тетяною Корост. Ознайомилися з новими технологіями контролю за здоров’ям корів, скуштували продукцію, яка виготовляється на тамтешньому хлібзаводі, побували на елеваторі.

– Ми раді за вашу область і підприємства, які ви зуміли не лише зберегти, а й розвивати, дати людям роботу, випускати чудову продукцію. Та, що ми куштували в «Маяку», – вищого ґатунку. Крім того, співробітники підприємства кажуть, що вона екологічно чиста, а це нині, на мій погляд, те, чого потребує вся Україна. Це підприємство – майбутнє не тільки району, а й держави. Бажаю йому розвитку на теренах району, країни й виходу на європейські ринки, – зазначив директор литовської компанії «Eurovira» Андрюс Гайсріс.

– Україна народжує унікальних, розумних, підприємливих людей. В усі часи кадрові рішення, людський фактор були на першому місці в бізнесі. Українці в кожній державі, де б я не був, вирізняються тим, що мають великий об’єм і потенціал знань, здібності, навики. Побачене під час візиту в «Маяк» є підтвердженням, що можна досягнути високих результатів, якщо наполегливо працювати. Мене захоплює величезне трудолюбство співробітників «Маяка», – розповів керівник підприємства з водопідготовки й водоочищення корейської компанії NTS Ігор Кім.

Завершився візит делегації Міжнародного Трейд-клубу в Україні на Котелевщину відвідуванням Історико-культурного заповідника «Більськ», оглядом території, де нині тривають археологічні розкопки. Працівники Департаменту культури і туризму облдержадміністрації організували для гостей краю театралізоване дійство.

Сьогодні учасники делегації перебувають із візитом у Кременчуці. Зустрінуться з керівництвом міста, відвідають ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», місцеве відділення Полтавської торгово-промислової палати, ПрАТ «Кременчуцький колісний завод», поспілкуються у форматі В2В із представниками підприємств області.

Довідково. Міжнародний Трейд-Клуб в Україні (МТК) – це громадська організація, що об’єднує керівників і співробітників торгово-економічних відділів майже 60 посольств іноземних держав і міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Президентом МТК в Україні є радник із торгово-економічних питань посольства КНР в Україні пан Лю Цзюнь.

Основною метою діяльності МТК є ознайомлення іноземних дипломатів з економічним потенціалом України та її регіонів, роботою підприємств України, сприяння встановленню ділових контактів між українськими й іноземними компаніями.

Співробітники іноземних посольств регулярно відвідують області України, де зустрічаються з керівництвом регіонів, знайомляться з інвестиційними проектами, діяльністю промислових і сільськогосподарських підприємств, проводять переговори з представниками ділових кіл.

Члени клубу відвідували Полтавську область у 2006, 2010 й 2014 роках. Під час візитів було організовано презентацію промислового й аграрного потенціалу регіону, що дало можливість області розширити географію експорту, сприяло розповсюдженню позитивної інформації про область і залученню іноземних інвестицій у пріоритетні галузі економіки.

угору ↑