Андрій Пісоцький: «Сьогодні НАТО є найпотужнішим військово-політичним блоком, який забезпечує мир і захист кордонів багатьох країн світу»

Версія для друку

Андрій Пісоцький: «Сьогодні НАТО є найпотужнішим військово-політичним блоком, який забезпечує мир і захист кордонів багатьох країн світу»

 

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації Громадська Ліга Україна-НАТО провела інформаційний день. На початку дня перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький зустрівся з представниками Громадської Ліги. У ході зустрічі обговорювали питання важливості впровадження сфери безпеки для українців.

«На сьогодні Україна знаходиться у форматі впровадження реформ. Все це відбувається в час, коли на сході йде війна. Так сталося, що в цей непростий час Україна спромоглася побудувати свою дуже серйозну і професійну армію. Організація НАТО  сьогодні є найпотужнішим військовим органом, що забезпечує мир і кордони багатьох держав світу, - наголосив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, - Тому ми сьогодні налаштовані на те, щоб теж бути разом з НАТО, щоб теж бути захищеними».

«Верховна Рада та Кабінет Міністрів України ухвалили всі необхідні закони і підзаконні акти, які дають підстави нам говорити про те, що немає сумнівів куди спрямовані зовнішньополітичні вектори. Це інтеграція до Європейського Союзу і вступ України в НАТО. З колегами обговорювали питання можливості проведення референдуму під час президентських виборів і ми не виключаємо, що можливий референдум,  де одне із питань буде стосуватися вступу України в НАТО. Якщо буде дана позитивна відповідь, то змінити цей вектор буде вже неможливо. Вперше за багато років Українська держава виділила 20 млн грн на інформаційні кампанії, пов'язані з НАТО та Європейським Союзом», - говорить перший заступник Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак. Він наголосив, що НАТО – це військово-політичний блок, єдиний у світі, який гарантує національну безпеку держав, які є його учасником.

«Моє завдання – пояснити простими словами про надзвичайно складну програму «Україна-НАТО». Вона надзвичайно потужна, але складна для розуміння звичайним громадянам, які взагалі не дотичні до євроатлантичної інтеграції, державного сектору. Це є допоміжною паличкою для реформування внутрішньодержавних реформ за допомогою НАТО», -наголосила державний експерт експертної групи взаємодії з НАТО офісу Віце-прем'єр міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Інна Потапова.

Україна єдина країна-партнер, яка брала участь в усіх операціях НАТО.

Керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук наголосив, що якщо не буде безпеки, то про політику не буде мови. Він зазначив, що країни, які були в стані війни, мають наочний приклад.

Також  у рамках інформаційного дня Громадської Ліги Україна-НАТО відбулась тематична прес-конференція для журналістів. Обговорили проблеми, можливості та інструменти об'єктивного висвітлення євроатлантичних прагнень України.

 Відповідаючи на запитання журналістів спікери розповіли, що за даними соціологічних опитувань цього року близько 55 % громадян України хочуть знати більше про НАТО. Саме відношення до НАТО змінилось протягом 2013-14 років, коли розпочалась війна в Україні, а також проінформували, що 43% громадян підтримує ідею членства України в НАТО.

 

 

угору ↑

26.06.2018