Чи приєднають Засулля до Лубен – обговорили долю ОТГ Лубенського району

Версія для друку

Чи приєднають Засулля до Лубен – обговорили долю ОТГ Лубенського району

 

В облдержадміністрації відбулося засідання дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавщини. Зокрема, цього разу обговорювали створення нових і долю існуючих ОТГ у Лубенському районі.

Засідання провів перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, до участі запросили голову Засульської ОТГ, Лубенського міського голову, депутатів Полтавської обласної ради, представників сільських рад району, Асоціації об’єднаних територіальних громад та народного депутата України Анастасію Ляшенко.

У зв’язку з реформою децентралізації на території Лубенського району мають утворитися нові ОТГ. Нині там існує одна Засульська ОТГ, одна сільська рада – в складі Сенчанської ОТГ. Решта 10 сільських рад не об’єдналися.

«Найбільша дилема в тому, що місто обласного значення Лубни після появи Засульської ОТГ опинилося в кільці й за законом не може об’єднатися з жодною сільською радою, бо не має з ними спільної межі, – повідомила т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Олена Онупко. – Лубенська ОТГ могла б об’єднатися з Калайдинцями, але там спірне питання. На збільшеній карті видно, що вони не мають спільної межі».

Думки присутніх розділилися. Жителі Засульської ОТГ певні, що їхня громада спроможна, й не хочуть віддавати жоден населений пункт до Лубенської ОТГ. За статистикою Засульська громада має 16,4 тисячі осіб, площу – 604,3 км2, 1741 учня в 7 школах, складається із 11 рад.

Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко виступає за створення однієї ОТГ у межах Лубенського району. А голова Сенчанської ОТГ Віктор Лисий повідомив, що ведуться переговори щодо приєднання кількох сільських рад до Сенчанської.

«Я як народний депутат не можу лишитися осторонь питань об’єднання та укрупнення ОТГ. Як не прикро, за кожним управлінським рішенням – долі людей. І ми маємо враховувати думку громади в процесі децентралізації. І я не хочу, щоб все залишилося як є. До моєї приймальні часто приїздять виборці з Засульської громади. Десь лікар по графіку приїжджає, в якійсь амбулаторії не ставлять крапельниці, в Новооріхівці проблеми з автобусом. Моя особиста думка, що у Лубенському районі має бути одна громада», – повідомила народний депутат Анастасія Ляшенко.

Остаточного рішення на нараді не прийняли. Тому перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін повідомив, що будуть враховані думки кожного і пропозиції до перспективного плану будуть передані в Мінрегіон до кінця тижня.

угору ↑