Чи призупиняється надання субсидії та пільг у разі наявності заборгованості з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги?

Рівень оплати за житлово-комунальні послуги і наявність або відсутність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг протягом терміну їх отримання.

Тобто до завершення поточного опалювального сезону у разі наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг виплата субсидій та пільг не буде припинятись.

Наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг вливає на право отримання житлової субсидії лише при первинному зверненні або перепризначенні на наступний термін, тобто з 01 травня 2020 року.

Тому важливо, щоб на момент звернення за призначенням житлової субсидії або на 01 травня 2020 року при перепризначенні одержувачі субсидії не мали простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 340 грн.

Щодо громадян, які отримують пільги з оплати житлово-комунальних послуг, слід зазначити, що наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не позбавляє їх права на отримання пільг, а впливає лише на форму їх отримання з травня 2020 року.

Тобто, пільговики, які станом на 01.05.2020 року матимуть таку заборгованість отримуватимуть пільги у грошовій безготівковій формі.

Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА