Чиновники Полтавської ОДА звітувалися перед громадськістю

Чиновники Полтавської ОДА звітувалися перед громадськістю

Полтавщини до опалювального сезону в осінньо-зимовий період готова на дев’яносто відсотків. Про це на засіданні громадської ради при облдержадміністрації повідомила заступник Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Тетяна Семенова.

Окрім цього Тетяна Семенова підкреслила, що цьогоріч граничний обсяг споживання для теплопостачальних підприємств області знижено на 30%.

Голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук  наголосив: «Цього року взимку буде складно, але ми контролюємо ситуацію і готуємося до скорочення постачання газу. І готуємося ми не за рахунок мешканців міста, а за рахунок промислових підприємств. Керівники яких ідуть нам на зустріч, закуповують мазут для опалення та вживають інших заходів для того, щоб зберегти тепло у ваших  домівках, – говорив керівник області. – Альтернативи газу не існує. Перехід на дрова може зекономити приблизно 5%. Тому ми шукаємо більш об’єктивні шляхи вирішення проблеми».

Щодо ситуації з вимушеними  переселенцями, прозвітував начальник Центру забезпечення діяльності Управління ДСНС України в Полтавській області Олександр Лихота. За його словами, на даний час в області на обліку знаходиться 11 тисяч 837 осіб зі Сходу. Серед них є вагітні, діти-інваліди та дорослі з обмеженими можливостями. «Щоб забезпечити повноцінне існування переселенцям, – говорить Олександр Лихота,– ми  налагодили співпрацю  з психологами-волонтерами, які допомагають переселенцям справитися з психологічними кризами. Спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією та Департаментом житлово-комунального господарства проаналізували стан приміщень, наданих для тимчасово розміщених громадян, провели їхню інвентаризацію та паспортизацію». Окрім того, за його словами, на разі вирішується питання щодо розміщення громадян до опалювальних будівель на зимовий період.

У свою чергу, директор Департаменту соціального захисту Людмила Корнієнко повідомила, що в області 574 особам вимушених переселенців призначено державні соціальні допомоги. Станом на вересень місяць допомогу виплачено усім в повному обсязі.

На засіданні був присутнім і заступник завідуючого відділом Секретаріату Кабінету Міністрів України Андрій Рудіков. Він відмітив високий рівень координації дій між громадськістю та виконавчою владою.