Для державних службовців провели цикл кущових семінарів на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині»

Версія для друку

Для державних службовців провели цикл кущових семінарів на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині»

 

Прикладом ефективного партнерства є цикл кущових семінарів на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині», що дають можливість вирішувати наболілі питання територіальних громад та підвищувати правову обізнаність населення.

У Чутовому зібралися сільські, селищні голови, депутати місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування, держслужбовці Чутівського та Карлівського районів.

На семінарі присутніх навчали вирішувати та реагувати на правові потреби у громадах.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися голова Чутівської районної державної адміністрації Сергій Апряткін та голова Чутівської районної ради Володимир Филенко.

Модератором заходу виступив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

  • Чутівський район має найбільшу підтримку правової допомоги представниками органів місцевого самоврядування, адже в кожній сільській раді прийняті програми правової освіти та допомоги населення. Не залишилися осторонь також і селищна та районна рада, які також затвердили відповідні програми. Це все свідчить про активну співпрацю представників бюро правової допомоги та територіальних громад, - відзначив очільник системи безоплатної правової допомоги області.

Олександр Черчатий розповів, які гарантії мають громадяни щодо захисту своїх прав, зокрема, завдяки системі безоплатної правової допомоги. Як таку допомогу громадяни можуть отримати у Чутівському та Карлівському районах та яка діяльність проводиться фахівцями бюро правової допомоги щодо інформування про їхні права та захист. Він також розповів про можливості отримання правової допомоги не лише в офісах місцевих центрів та бюро правової допомоги, а й під час роботи мобільних та дистанційних пунктів доступу, які діють в приміщеннях органів виконавчої влади місцевого самоврядування, бібліотеках, військових частинах, установах виконання покарань. Олександр Черчатий також нагадав про можливість отримати правову допомогу за місцем проживання, якщо особа не може  за станом здоров’я особисто відвідати місцевий центр та бюро правової допомоги.

Спікери заходу розповіли присутнім представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування про актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині, особливості подачі проектів у рамках реалізації програми «Бюджет участі», які дозволяють громадам втілювати в життя масштабні, амбітні проекти, спрямовані на розвиток територіальних громад. Також учасникам семінару розповіли про діяльність та можливості   Асоціації "Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування" та чим вона може бути корисна для  представників територіальних громад.

Про мету загальнонаціонального правопросвітницького проекту "Я МАЮ ПРАВО!", заходи, які проводяться задля його реалізації учасників семінару розповіли наші партнери представники органів юстиції.

-У рамках реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують, ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, а всі громадяни рівні перед законом, - додала перша заступниця начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак.

Серед партнерів заходу представники Полтавської обласної ради, Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області, Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Карлівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Карлівка, вул. Полтавський шлях, 54-А, тел. (05346) 26-3-10.

Чутівське бюро правової допомоги працює за адресою: с-ще. Чутове, вул. Набережна, 15, тел. (05347) 9-10-23.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Регіональний центр з надання БВПД у Полтавській області

 

 

угору ↑