Дмитро Лунін відвідав школи Карлівського району, які ремонтуються за програмою «Велике будівництво»

Версія для друку

Дмитро Лунін відвідав школи Карлівського району, які ремонтуються за програмою «Велике будівництво»

 

За дорученням голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова його перший заступник Дмитро Лунін із робочою поїздкою відвідав Ланнівську ОТГ. Спільно з головою громади Костянтином Удовиченком та головою Карлівської РДА Олександром Солодовником оглянули хід виконання робіт за програмою «Велике будівництво».

Опорний заклад «Ланнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» увійшов до переліку об’єктів і нині активно ремонтується. У школі проводяться роботи з утеплення фасаду корпусу №2. Підрядна організація працює в кілька змін і до вересня обіцяє завершити передбачене проєктом завдання.

У ході зустрічі було обговорено нюанси будівництва. На об’єкті також вирішено питання встановлення камери, щоб кожен зміг у режимі реального часу переглянути, як реалізується «Велике будівництво» у Ланнівській школі.

У селі Мартинівка, яке теж є центром громади, реконструкція школи ще не розпочалася – триває тендер. Переможця оголосять 10 липня.

«У школі навчається 176 дітей, але потужність більша – 255. 31 дитина підвозиться до навчального закладу з трьох навколишніх сіл, – повідомила директор Мартинівської загальноосвітньої школи Світлана Погрібна. – Навчальний заклад давно не мав капітального ремонту, тому робіт багато – треба зробити дах, утеплити приміщення, відреставрувати входи до школи, зробити туалет для дітей з особливими потребами, відремонтувати каналізацію, осучаснити систему опалення. Ці всі заходи допоможуть економити взимку кошти утриманні та опаленні приміщення».

Нині в класних кімнатах триває косметичний ремонт силами педагогів та батьків. Дмитро Лунін оглянув школу й зауважив, що в майбутньому осучаснити заклад допоможуть міні-проєкти.

«Знаєте, в області або багато масштабних освітніх проєктів, або немає взагалі. А от якби кожна школа розробила невеликі проєкти, наприклад, по реконструкції харчоблоку чи створення СТЕМ-лабораторії, такі б ідеї було б реальніше втілити в життя, – говорить Дмитро Лунін. – Після великого ремонту, раджу вам зайнятися такими справами. Спочатку харчоблок зробите, потім ще щось і ще. Невеличкі проєкти легше реалізовувати й фінансувати».

Також перший заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації доучив директору школи та керівництву району контролювати виконання робіт підрядною організацією. Адже щоб вона встигла оновити заклад до 1 вересня, будівельники мають працювати без вихідних і в кілька змін. Камера спостереження в дворі школи вже розміщена.

Нагадаємо, що програма «Велике будівництво» стартувала в Україні 1 березня. Протягом 2020 року нею передбачено введення в експлуатацію 389 об'єктів соціальної інфраструктури, до яких входять дошкільні навчальні заклади, заклади середньої освіти, спортивні споруди, амбулаторії та лікарні.

 

угору ↑