«До 1 вересня всі школи та дитячі садочки мають бути 100% забезпечені інтернетом», – Олег Синєгубов

Версія для друку

«До 1 вересня всі школи та дитячі садочки мають бути  100%  забезпечені інтернетом», – Олег Синєгубов

 

 На Полтавщині – 79% об’єктів соціальної сфери підключені до мережі Інтернет.

Якісні інтернет-послуги 100% мають заклади, які надають соціальні послуги, інтернати та професійно-технічні училища, ДСНС,  ЦНАПИ, заклади первинної медичної допомоги, 99% – школи та 84,2% дитячі садки. Найменше підключення до мережі мають бібліотеки.

Про це  на апаратній нараді повідомив тимчасово виконувач обов’язків начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА Сергій Марчишинець.

По області до мережі інтернет не підключені 2 школи в Полтавському та Гребінківському районах, 84 дитячі садки та 2 заклади молодіжної інфраструктури.

«Загальні заклади освіти на 45% забезпечені технологіями  3G та 4G на базі Wi-Fi. Це питання стоїть на контролі Управління. Загалом по області 88 об’єктів соціальної сфери потребують підключення до інтернету. Щодо шкіл ми звернулися до балансоутримувачів. Планово мають бути профінансовані роботи і вони будуть підключені до інтернету», – сказав Сергій Марчишинець.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов дав доручення промоніторити ситуацію щодо покриття області мобільним зв’язком та підключити освітні заклади до цієї послуги.

««До 1 вересня всі школи та дитячі садочки мають бути  100%  забезпечені інтернетом. Крім того потрібно чітко з’ясувати ситуацію щодо покриття області  4G інтернетом автомобільних доріг. Коли їдеш автодорогою Київ –Харків-Довжанський  то місцями навіть немає зв’язку. Тож мобільні оператори мають надати інформацію», – сказав Олег Синєгубов.

Також Сергій Марчишинець зазначив, що Міністерство цифрової трансформації спільно з Українською бібліотечною асоціацією втілюють  проєкт «Дія. Цифрова освіта». Бібліотеки стали першими офлайн-хабами ініціативи. Завдяки програмі, українці зможуть безкоштовно пройти навчання на національній онлайн платформі з цифрової грамотності. В області налічується 757 бібліотек, з яких 350 підключено до мережі Інтернет.

Нині в них є  827 комп’ютерів, 720 з яких можливо використовувати для доступу до мережі Інтернет.

« У цьому додатку можна пройти курси щодо сплати компуслуг онлайн, є курси для пенсіонерів, є програми, що стосуються роботи в інтернеті адже в умовах карантину це питання досить актуальне», – сказав Сергій Марчишинець.  

 

угору ↑