До Полтави приїхали Національний президентський оркестр і «льотчик Скворцов» із фільму «У бій ідуть лише старики»

Версія для друку

До Полтави приїхали Національний президентський оркестр і «льотчик Скворцов» із фільму «У бій ідуть лише старики»

 

На відзначення 75-ї річниці проведення авіаційної операції країн-учасниць антигітлерівської коаліції «Френтік» до Полтави приїхали 38 музикантів Національного президентського оркестру, 5 вокалістів та народний артист України Володимир Талашко.

Глядачі міського будинку культури оплесками зустріли улюбленого актора, який відомий передусім через фільм «У бій ідуть лише старики». Володимир Дмитрович зіграв у ньому старшого лейтенанта Скворцова. Він і розпочав святковий концерт словами свого героя: «Будемо жити!».

Диригент Національного президентського оркестру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Золотарьов розповів, що артисти підготували для публіки:

«Репертуар нашої концертної програми досить різноманітний, на всі смаки. На честь операції «Френтік» широко представлена військова тематика пісень, також виконаємо композиції на вірші Олександра Злотника, Марії Бойко. Крім вокальних будуть і оркестрові інструментальні композиції, визнані в світі».

Інструментально-вокальний каламбур на тему української народної пісні «Сусідка» у виконанні президентського оркестру викликав овації глядачів. Із сучасного артисти виконали мелодії з відомих американських фільмів, а також пісню Дулітл із мюзиклу «Моя чарівна леді». Це стало сюрпризом для американської делегації, що прибула до Полтави на відзначення 75-річниці операції «Френтік».

До речі, в Національному президентському оркестрі грають і полтавці: трубач Олександр Літвінов і волтарніст Григорій Карацюпа.

Після закінчення концерту біля міського будинку культури працівники Полтавського музею авіації й космонавтики провели театралізований флешмоб і розповіли присутнім про хід операції «Френтік».

- У нашому виступі присутній елемент театралізації.  Рядовий солдат; українець, що пройшов через усі лихоліття початку ХХ століття; історик та дипломат із США, а також диктатор Сталін через призму своїх образів розкажуть правду про повітряну операцію в Полтаві, - пояснив кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Полтавського музею авіації і космонавтики Владлен Орлов.

Після флешмобу полтавці мали можливість переглянути світлини 75-річної давнини та унікальні речі льотчиків із фондів музею.

 

угору ↑