Дружинам (чоловікам) померлих громадян, які приймали участь у ліквідації ядерних аварій, передбачено видачу посвідчень

Версія для друку

Дружинам (чоловікам) померлих громадян, які приймали участь у ліквідації  ядерних аварій, передбачено видачу посвідчень

 

Згідно зі змінами, внесеними до Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, дружині (чоловіку) (якщо не одружилися вдруге) померлих громадян, зазначеної категорії, передбачено видачу посвідчень у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Посвідчення є документом, що підтверджує встановлений особі статус та надає право користуватися пільгами, передбаченими чинним законодавством для вказаної категорії громадян. Зазначене  посвідчення видається у відповідності до Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51 (зі змінами) на підставі:

- документів про  участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт;

- експертного висновку щодо причинного зв’язку смерті з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт.

Документи для розгляду питання видачі посвідчення подаються особисто громадянином до управління соціального захисту населення за місцем проживання. Рішення про  видачу або відмову у видачі посвідчення  приймається у місячний термін з дня надходження  необхідних документів.

угору ↑