Фахівці структурних підрозділів ОДА обговорили впровадження регіонального плану поводження з відходами

Версія для друку

Фахівці структурних підрозділів ОДА обговорили впровадження регіонального плану поводження з відходами

 

У приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу з питання впровадження регіонального плану поводження з відходами в рамках Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.

Крім посадовців Департаменту, участь у засіданні взяли представники ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, зокрема, Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і житлово-комунального господарства, Департаменту агропромислового розвитку, Департаменту охорони здоров’я, управління з питань цивільного захисту, а також науковці Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Одними з найгостріших екологічних проблем в області залишаються питання, що пов’язані з відходами: їх утворення, накопичення, утилізація, видалення, вивіз на місця неорганізованого складування тощо. В останні десятиліття системи управління твердими побутовими відходами ускладнюються. Причинами цього є зростання обсягів утворення твердих побутових відходів (ТПВ), структурні зміни у складі ТПВ, а також зміни в системі регіонального й місцевого управління та у законодавчій сфері поводження з відходами в Україні.

Учасники обговорення наголосили на необхідності проведення детального аналізу поточної ситуації у сфері поводження з відходами в регіоні. Зазначили, що для здійснення відповідного аналізу потрібно розробити так званий «опитувальник». На основі отриманої інформації можна буде перейти до вибору оптимальної системи поводження з відходами та визначити практичні заходи, необхідні для її впровадження. Для більш ефективної й злагодженої роботи в цьому напрямку учасники засідання внесли пропозицію створити спеціальну робочу групу, діяльність якої визначатиметься відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації.

Департамент екології та природних

ресурсів облдержадміністрації

угору ↑

23.09.2019