Фахівці туристичної галузі з шести областей взяли участь у туристичному форумі в Гоголевому

Версія для друку

Фахівці туристичної галузі з шести областей взяли участь у туристичному форумі в Гоголевому

 

В культурно-мистецькому центрі, що на території Національного музею-заповідника М.В. Гоголя, відбувся туристичний форум. Організували його в межах ХІІІ Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині». Захід об’єднав фахівців туристичної сфери з Тернопільської, Харківської, Львівської, Чернівецької, Чернігівської та Полтавської областей.

Зокрема, говорили про дестинацію як основний елемент розвитку регіональної туристичної сфери, співпрацю влади, приватних ініціатив і громадськості, використання інтерактивних засобів у роботі туристичних об’єктів, ефективне функціонування туристичної інфраструктури.

– Коли колектив музейного закладу хоче працювати, шукає нові форми й підходи до роботи, йому хочеться допомогти. Плануємо виходити на грантові пропозиції, звісно, за підтримки з обласного бюджету, й розбудовувати комплекс. Колектив Національного музею-заповідника Гоголя складається з 40 осіб, усі залучені до цікавих ініціатив. Наприклад, головний бухгалтер закладу в нічній екскурсії грає роль Оксани. Немає жодної байдужої людини. Самі танцюють, співають, грають ролі, варять смачну кашу, – розповіла директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

Вона додала, щоб розвивати внутрішній туризм, потрібно брендувати регіон.

– У нас завдання – залюбити всіх у наше, українське. Маємо можливість об’єднатися, продумати спільні локації, які можемо поєднати, чимось їх доповнити, – зазначила Валентина Вождаєнко.

За її словами, важливим аспектом розвитку туризму є комфортне сполучення між регіонами. У Полтаві працюють два залізничні вокзали, а за кілька кілометрів від обласного центру – аеропорт.

Директор ПОКП «Аеропорт-Полтава» Володимир Окара розповів про полтавське летовище, рейси, які з нього здійснюються, й перспективи розвитку об’єкта.

– Нині працюємо в двох напрямках – Шарм-ель-Шейх та Анталія. У роботі третій – Польща. Хочемо відкрити рейси до цієї країни. Плануємо як чартерну програму вихідного дня, щоб полтавці могли полетіти до Польщі в четвер чи п’ятницю ввечері й повернутися в неділю. Крім того, цими рейсами прилетять польські туристи подивитися Полтаву. Політ із Вроцлава до Полтави – година й двадцять хвилин, – розповів Володимир Окара. – Щодо перспективи внутрішніх перельотів: є турбогвинтовий літак Saab 340, який перевозить 42 пасажири. Він досить комфортний. Його можна використовувати для туристичних груп. Якщо буде відповідний попит, пропозиції, в нашій компетенції організувати внутрішні українські чи міжнародні перельоти. Працюємо, щоб зробити рейс з Ізраїлю до Полтави, аби єврейським туристам було легше діставатися до центру паломництва хасидів у Гадячі. Щомісяця його відвідують три тисячі туристів.

Представниця ТМ «Тур-Колекшн» зі Львова Юлія Романенко презентувала проект «Паспорт Мандрівника» й ініціативу «На власні очі», яка може об’єднати музеї різних регіонів.

За словами Валентини Вождаєнко, Полтавщину й Харківщину об’єднує постать Григорія Сковороди, Полтавщину й Чернігівщину – Лесі Українки, Полтавщину й Сумщину – Більське городище й школи Сластіона. Ініціативу можна розширити й на більшу кількість регіонів.

Екскурсовод із Полтави Анна Шендрик розповіла про індивідуальні екскурсії в інтерактивному форматі, які пропонують в обласному центрі. Для них потрібно мати ґаджет і доступ до інтернету. За її словами, Полтава стала четвертим містом в Україні, де діє така ініціатива. Започаткували її у Львові, потім підхопили Київ та Одеса. Поки що в Полтаві пропонують відповідного формату оглядову екскурсію містом й екскурсію для дітей за «Енеїдою».

Наталія Шацкіх із Кременчука презентувала садибу сільського зеленого туризму «Country House», що за кілька кілометрів від полтавського міста на Дніпрі.

Працівники Національного музею-заповідника М.В. Гоголя ознайомили гостей із наповненням культурно-мистецького центру і провели театралізовану екскурсію музеєм.

угору ↑