Голова Полтавської ОДА Валерій Головко вручив Новосанжарському територіальному центру соціального обслуговування на дому новий автомобіль

Версія для друку

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко вручив Новосанжарському територіальному центру соціального обслуговування на дому новий автомобіль

 

Сьогодні Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, народний депутат України Андрій Река та голова Новосанжарської РДА Сергій Бульбаха вручили територіальному центру новий автомобіль. Також побували в районному інклюзивно-ресурсному центрі. Відвідали й Новосанжарську центральну районну лікарню.

Відвідини Нових Санжар головою Полтавської ОДА Валерієм Головком почалися з вручення спеціального автомобіля місцевому терцентру соціального обслуговування. На придбання машини з обласного бюджету виділили півмільйона гривень.

– Думаю, автівка добре послужить людям, які користуються послугами терцентру. В першу чергу, це люди з особливими потребами. Зараз на Новосанжарщині понад 30 людей з інвалідністю, які пересуваються на візках, тому потреба в такій машині є. За один раз вона може перевезти 3 людини на інвалідних візках, – розповів Валерій Головко.

Нову машину апробував місцевий мешканець Микола Улинець. Чоловік пересувається на візку, але досі працює. Каже: машина дуже зручна:

– Радію, що ми, люди з особливими потребами, не забуті обласною владою. Я відвідую місцевий терцентр вже давно, і знаю, що саме такої зручної машини нам і не вистачало. Тому щиро дякую за турботу!

Далі керівництво області відвідало місцевий інклюзивно-ресурсний центр. Тут обслуговується понад 50 дітей з особливими потребами. Днями в ньому відкрили лікувально-фізкультурний кабінет.

– Сьогодні Новосанжарський район – лідер у області по розвитку інклюзивної освіти. У цьому центрі соціалізують дітей, – сказав Валерій Головко.

В інклюзивно-ресурсному центрі Новосанжарського району для дітей працюють психолог, дефектолог і логопед.

– Цей центр на Полтавщині створили одним із перших. Тут працюють на повну потужність. Батьки з дітьми мають змогу отримати консультацію, знайти фахівця, який допоможе адаптуватися до суспільства. А головне – тут є спілкування і доступ дитини до освітнього простору, – розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. – Загалом, в області до кінця року маємо створити 31 інклюзивно-ресурсний центр.

Валерій Головко побував і в Новосанжарській центральній районній лікарні. Тут нещодавно облаштували нове діагностичне обладнання. Зокрема, стаціонарний і портативний апарати для УЗД-діагностики.

– Лікарня в гарному стані. Тут надають увесь комплекс послуг, який необхідний мешканцям Новосанжарського району. Роблять близько 20-ти УЗД-обстежень щодня. А ще добре обладнана палата для людей з інвалідністю, – сказав Валерій Головко.

Також в лікарні облаштували кабінет телемедицини. В ньому пацієнт може отримувати консультації в режимі онлайн. А ще працює тренінговий клас для медперсоналу.

– Лікарі та медсестри на манекені навчаються надавати першу медичну допомогу. Дуже зручно, особливо, якщо згадати, що раніше лікарі навчалися лише на пацієнтах, а це неправильно, – сказав Валерій Головко, – Щорік з обласного бюджету на розвиток соціальної сфери області ми виділяємо 25 мільйонів гривень.

 

угору ↑