Із початку року повністю погашено зарплатні борги на 6 економічно активних підприємствах

Версія для друку

Із початку року повністю погашено зарплатні борги на 6 економічно активних підприємствах

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Олена Онупко розповіла про моніторинг своєчасності виплати поточної заробітної плати та погашення боргів на підприємствах, установах та організаціях області.

«Загальна заборгованість із заробітної плати станом на 1 червня склала 75,9 мільйонів гривень, у тому числі: 67,3 млн. грн. на 22 економічно активних підприємствах, 8,6 млн. грн. на 10 підприємствах-банкрутах, – говорить Олена Онупко. – Разом з цим, з початку року повністю погашено зарплатні борги на 6 економічно активних підприємствах на суму 1,6 мільйонів гривень».

Найбільший борг по зарплаті має ПрАТ «АвтоКрАЗ» - 38 мільйонів гривень. Про перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах м. Гадяч  (ТОВ „Полтавамолпрод”, ТОВ „Торговий дім „Гадячсир-Україна”, ТОВ „Техмолпром”, ТОВ „Гадячсир”) доповів голова Гадяцької райдержадміністрації Сергій Бондаренко. Вони заборгували своїм працівникам 10 мільйонів гривень.

«На даний час ці 4 підприємства діяльність не здійснюють, загалом 40 працівників залишилося, переважна більшість – на обліку в центрі зайнятості, – розповів Сергій Бондаренко. – Працівники поліції проводять розслідування за 5 кримінальними провадженнями з невиплати зарплати структурами «Гадячсир». Із 2018 року ці підприємства навіть не надають графіки погашення боргів і не ведуть діяльності».

Заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Полтавській області Віталій Коноз розповів про перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах.

Крім того, під час засідання було зазначено, що органами Держпраці проводиться роз’яснювальна робота з посадовими особами органів місцевого самоврядування щодо реалізації делегованих повноважень у сфері державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Уже видано 14 посвідчень інспекторів праці посадовим особам в 12 ОТГ, які провели 100 консультацій щодо дотримання законодавства про працю.

 

 

 

угору ↑