Карантини через амброзію запровадили в Полтавській області

Версія для друку

Карантини через амброзію запровадили в Полтавській області

 

Карантинний режим через збільшення площ, засмічених амброзією полинолистою, запровадили у 25 районах Полтавщини, 240 населених пунктах та у понад 3 000 присадибних ділянках й 175 господарствах.

Про це під час апаратної наради  повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

«Причина розповсюдження амброзії в області – безвідповідальність керівників господарств, сільгосппідприємств та посадовців. У цих районах вчасно не провели необхідний комплекс заходів щодо боротьби з небезпечною карантинною рослиною», - зазначив Геннадій Пікуль.

За його словами фахівці управління обстежили майже 60 тисяч га. Найпроблемніші зони – узбіччя доріг. Саме там виявили найбільше осередків карантинної рослини.

Як зазначив Геннадій Пікуль, в області діють лише 7 районних та 2 міські програми боротьби з амброзією. На виконання цих програм у 2018 році з районних та міських бюджетів виділлили 3 млн 380 тис. грн.

Не надала інформації до Держпродспоживслужби щодо боротьби зі шкідливими організмами й Полтава.

«На боротьбу з амброзією з місцевого бюджету виділили 500 тис. грн. Однак результату немає. За кількістю звернень, які надходять до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, можна сказати, що програма провалена», - сказав Геннадій Пікуль.

Не ведуть боротьбу зі шкідливою рослиною у Великобагачанському, Зіньківському, Котелевському, Машівському та Чорнухинському районах.

Також Геннадій Пікуль зазначив, нині розробили проект програми боротьби з амброзією на 2018-2022 рр. Однак цю програму не профінансували.
За нескошену амброзію передбачено штрафи: на фізичну особу від 51 до 140 грн, на юридичну – від 136 до 255 грн.

Виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький дав доручення Службі автомобільних доріг у Полтавській області та ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» знищити амброзію на узбіччях автошляхів загального та місцевого користування. Зробити це мають до 1 жовтня цього року.

Довідка: амброзія полинолиста - однорічна рослина, зовні схожа на коноплю, а за розмірами і формою листків - на полин гіркий, належить до карантинних бур'янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, а й здоров'ю людини. У період цвітіння - з середини липня до настання осінніх заморозків, амброзія викликає у людей алергійне захворювання - амброзійний поліноз. 

 

 

угору ↑