Колись успішна видобувна компанія ПАТ «БК «Букрос» заборгувала Пенсійному фонду понад 35 мільйонів гривень

Версія для друку

Колись успішна видобувна компанія ПАТ «БК «Букрос» заборгувала Пенсійному фонду понад 35 мільйонів гривень

 

173 мільйони гривень заборгували підприємства Полтавської області Пенсійному фонду України. Серед них не лише діючі компанії, а й підприємства на різних стадіях банкрутства. Сьогодні в ОКІА «Новини Полтавщини» представники Пенсійного фонду України в Полтавській області розглядали справу найбільшого боржника – публічного акціонерного товариства «Бурова компанія «Букрос», яке з 2006 року мало виплатити 35,6 мільйонів гривень пенсійних внесків.

– За перше півріччя 2019 року Пенсійний фонд області у повному обсязі виплатив гроші всім 433 тисячам пенсіонерів, – розказав перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко. – Ми наповнюємо бюджет, проводимо виплати день у день, але водночас переживаємо за резерв бюджету. І це дуже болюче питання, бо підприємств, які мають заборгованість за єдиним соцвнеском і обов’язковими виплатами до Пенсійного фонду, багато.

ПАТ «БК «Букрос» – лідер серед підприємств-банкрутів із заборгованості. З 2006 року його борг перед Пенсійним фондом зріс у 16 разів: був 2 мільйони, став 35, 6 мільйона гривень. Цієї суми б вистачило, щоб платити пенсію тисячі громадян цілий рік!

– За 10 років, що підприємство перебуває в стадії банкрутства, лише один раз заборгованість гасили – у 2011 році, та й то на 15 тисяч гривень, – повідомила начальник відділу забезпечення наповнення бюджету ГУ ПФУ в Полтавській області Вікторія Мирна. – При цьому щомісячні нарахування збільшуються на 150 тисяч гривень. Порушники законодавства і фінансової дисципліни не відшкодовують кошти за виплату пільгових пенсій 83-х майбутніх пенсіонерів, які працювали на «Букросі» і ще не досягли пенсійного віку. Близько 70 колишніх працівників цього підприємства вже отримують пенсію, але позбавлені страхового стажу за роки роботи.

У різний час на колись успішному видобувному «Букросі» працювали по 200, а то й по 600 осіб. Аналіз даних Реєстру застрахованих громадян свідчить, що страховий стаж працівників підприємства «Букрос» зарахований лише по січень 2005-го року та частково – за 2006-2009 роки, що є грубим соціальним порушенням і скорочує пенсійні виплати багатьох людей. Нинішні пенсіонери через несвоєчасну сплату роботодавцем внесків втрачають близько 1,5 тисячі гривень щомісяця.

З метою повернення заборгованих коштів і задля захисту прав застрахованих осіб органи Пенсійного фонду здійснили комплекс процедур і охопили заходами стягнення всю суму заборгованості. Але поки що без результату.

Після численних засідань у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій у листопаді 2017 року Господарський суд Полтавської області ввів процедуру санації на підприємстві. У грудні 2018 року санація була продовжена ще на 6 місяців. Наразі цей термін завершився.

– За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності боржника встановлено, що за період із 2002 по 2018 роки з балансу підприємства зникло 500 мільйонів гривень, про що повідомлено до правоохоронних органів, – розповіла арбітражний керуючий ПАТ «Бурова компанія «Букрос» Оксана Тищенко. – Суперобладнання, яке дозволяло виконувати надто глибокі бурильні роботи, теж зникло. Попередній керуючий передав не майно, а залишки від нього – розламане авто, непрацюючі станки у Сагайдаці Шишацього району. А матеріальна база на Половках у Полтаві шахрайськими діями зникла з балансу підприємства. Тобто відбулося фактичне розкрадання майна.

Проти керівництва «Букрос» відкрито більше як 12 кримінальних проваджень, розслідування яких триває й досі. Чергове засідання господарського суду в цій справі відбудеться 15 серпня 2019 року.

 

 

угору ↑