Конкурс на реконструкцію площі Леніна буде всеукраїнським

У Полтаві відбувся черговий круглий стіл з питання реконструкції площі Леніна. Цього разу засідання відбулося в приміщенні Полтавської міської ради, щоб на обговоренні були присутні представники міськвиконкому.

Учасники “столу” мали визначити, яким саме буде конкурс: відкритим або закритим, всеукраїнським чи місцевим. Депутат міської ради Вадим Ямщиком заявив, що конкурс точно буде відкритим, інакше не було б і даних обговорень.

Щодо територіального охоплення конкурсу висловився головний архітектор та художник міста Микола Шевельов:

“У разі якщо конкурс буде всеукраїнським, ускладниться процедура”. Шевельов висловив побоювання, що організатори конкурсу можуть потонути в бюрократичних перепонах. Його підтримала і начальниця Управління культури Полтавського міськвиконкному Лариса Кречко. Вона зазначила, що за умови проведення конкурсу на всеукраїнському рівні майбутня культурна пам`ятка може бути схожою на якусь іншу.

Проте з Шевельовим та Кречко не погодилися інші члени круглого столу. Натомість вони підтримали варіант всеукраїнського конкурсу. Зокрема, Олександр Панков зуважив, що можливість вільного конкурсу по всій Україні збільшить кількість учасників та конкуренцію серед них, а отже, буде кращим і результат.

Громадський активіст Іван Минак зазначив, що в будь-якому разі вирішальною щодо проекту-переможця в конкурсі буде думка полтавців, а тому не варто турбуватися.

Після обговорення було вирішено, що конкурс буде всеукраїнським та відкритим для всієї громадськості. Чи зможуть подавати свої проекти заявиники без відповідної освіти, дізнаємося пізніше.

Раніше ми повідомляли, що на колишній площі Леніна буде монументальний комплекс із назвою “Захисникам незалежності України”, який присвячуватиметься учасникам АТО. Питання ідеологічної складової щодо того, чи буде на цьому місці церковна споруда, стало камнем спортикання. На ІІ засіданні вирішили, що на площі точно не буде церкви та інших культових спорду, проте на наступному засіданні представники Української православної церкви Київського патріархату, виступили проти даного рішення. Вони запропонували не відхиляти варіанат культової споруди. Наразі дане питання залишається ще невирішеним.

gromkonkurs.wordpress.com