Коронавірус на Полтавщину завозять з інших регіонів

Версія для друку

Коронавірус на Полтавщину завозять з інших регіонів

 

За минулу добу на Полтавщині зафіксовано 3 нові випадки захворювання на COVID-19 – по одному у Полтавському та Чутівському районах і Кременчуці. За останній місяць хворобу виявили у 54 жителів області.

Загалом із початку карантину у Полтавській області діагностовано 330 випадків інфікування. Сьогодні продовжують лікування 27 людей. Серед них немає важких пацієнтів.

Про це на брифінгу повідомив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.

«Переважно протягом цього місяця коронавірус нам завозили з інших областей або навіть країн. Для прикладу: із Харкова – 3 випадки, із Києва – 21 випадок, по одному з Африки і Росії. Нині Полтавщина – у п’ятірці областей з найменшою кількістю хворих. Говорити про посилення карантину поки зарано. Але все буде залежати від поведінки кожного з нас», – сказав Дмитро Лунін.

Нині створено комісію за участю керівників міст та нацполіції щодо посилення контролю та перевірки транспорту. Крім того, активно перевіряють курортні заклади на дотримання карантинних заходів. Дмитро Лунін додав, що всі заклади харчування, дискотеки, караоке мають працювати до 22. 00 години.

 

Щодо оздоровлення та відпочинку дітей у літніх таборах, він сказав, що до 31 липня чекатимуть рішення Уряду.

 

«Якщо дозволять відкривати ці заклади, то нам знадобиться 10 днів, щоб перевірити їх. За нашими підрахунками, відкриття таборів цьогоріч не можливе. Треба реально оцінювати ситуацію», – сказав Дмитро Лунін.

Вікриття Сорочинського ярмарку заважатиме від розповсюдження хвороби.

«Не можу сказати – буде ярмарок чи ні? Щотижня проводимо засідання регіональної комісії ТЕБ і НС, на який ухвалюємо рішення щодо ситуації з коронавірусом, – розповів Дмитро Лунін. – Моє особисте бачення – проведення заходу несе велику загрозу здоров’ю жителів регіону. У нас немає внутрішньообласного розповсюдження інфекції. А на ярмарок приїдуть люди з інших регіонів. Тож, є певні ризики».

Нині Полтавщина відповідає всім показникам послаблення карантинних обмежень: завантаженість ліжок: 0,88%, рівень охоплення тестуванням – 41,260 на 100 тисяч, відсотки виявлення – 0,74%.

 

угору ↑