«Кожен громадянин має право на безоплатну правову допомогу», - Олег Тимченко

Версія для друку

«Кожен громадянин має право на безоплатну правову допомогу», - Олег Тимченко

 

Сьогодні, 04 грудня 2017 року, стартував Всеукраїнський тиждень права. В Україні відзначається він щорічно, починаючи з 2008 року, відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149, що завжди включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Права та свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією Ураїни, не є вичерпними.  Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов'язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

Тож, в рамках Всеукраїнського тижня права працівниками Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, в межах компетенції, забезпечуватиметься надання безоплатної первинної правової допомоги населенню, з метою інформування громадян про їх права та механізм їх захисту.

Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу», ця допомога надається безоплатно. З метою забезпечення цього права та створення належних умов для отримання громадянами інформації про їх права і свободи, Головним територіальним управлінням юстиції у Полтавській області відповідно до вимог Конституції України та вищезазначеного Закону створено громадську приймальню, віртуальну громадську приймальню та запроваджено надання он-лайн – консультацій за допомогою Skype-зв’язку.

Громадська приймальня з надання первинної безоплатної правової допомоги при Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 45, каб. 133, тел.: (0532) 60-66-68. Працює вона щовівторка та щочетверга з 10:00 до 16:00. Прийом у громадській приймальні здійснюється працівниками усіх структурних підрозділів відповідно до графіку.

Віртуальна громадська приймальня створена на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Полтавській області. Там Ви можете задати питання лише з правової тематики та отримати на нього кваліфіковану відповідь, яка надається протягом тижня.

Надання он-лайн – консультацій за допомогою комунікаційної системи Skype запроваджено у відділі ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.

Отримати інформацію з питань діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану громадяни можуть щочетверга з 9.00 до 12.00 години, відповідно затвердженого графіку, з яким можна ознайомитися на сайті Головного територіального управління юстиції (www.just.gov.ua) на банері «skype». Адреса skype-зв’язку – dracspoltava.

Начальник  Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко

угору ↑