КП «Полтававодоканал» планують реконструювати за кошти Світового банку

Версія для друку

КП «Полтававодоканал» реконструюють за кошти Світового банку

На виїзній робочій нараді за участі голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка презентували «План розвитку комунального підприємства «Полтававодоканал» на 2019 рік».

Серед пріоритетів – реконструкція в місті каналізаційних насосних станцій та свердловин. Загальна вартість запланованих робіт складає 30 млн євро. Кошти на реконструкцію та модернізацію надає Світовий банк. (розглядається можливість залучення кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).  Гроші надходитимуть трьома траншами протягом трьох років. З них 24 мільйони євро підуть на заміну колекторів. Інша сума буде розбита між реконструкціями свердловин та насосних станції ІІ-го підйому на 5 водозаборах Полтави. Реконструкцією передбачається не тільки покращення якості очищення стічної води, а ще й отримання тепла, біогазу, утилізацію мулу та твердих побутових відходів. Загалом на відновлення мережі водопостачання та водовідведення потрібно 70 млн євро.

Про це повідомив головний технолог КП ПОР «Полтававодоканал» Олександр Ніколенко.

«Нині вже відбулися перемовини зі Світовим банком. Він готовий надавати гроші. З другої половини січня почнемо розробляти відповідні документи», –розповів Олександр Ніколенко.

Як зазначив Валерій Головко, наразі стан водоканалу майже критичний. Деякі ділянки вулиць Полтави перекриті через обвали каналізаційних колекторів. Тож обласна та міська влада мають спільно вжити певних заходів.

«Разом з міською владою бачимо складність ситуації та вихід з неї. Спільно маємо також закласти відповідні кошти на відновлення мережі водоканалу. Якщо терміново протягом 2-х, 3-х років не зробимо капітальний ремонт аварійних ділянок, то отримаємо не 50% руйнації, а 80%, а то й їхнє закриття. Фахівці прорахували й ризики, що виникають від запозичення грошей у Світового банку, але вони менші за ту цінову різницю, що виникає з року в рік в зв’язку з дорожчанням матеріалів та робіт. Із модернізацією обладнання, якому вже від 50 до 80 років, підніметься й тариф. Наша мета – стабілізувати тариф і впливати на нього. Населення має отримувати якісну послугу, яку в змозі оплатити. Також ми відмовимося від послуг найманих бригад робітників, а створюватимемо нові робочі місця на КП «Полтававодоканал», – зазначив Валерій Головко.

Крім того, в 2019 році планується завершити проект реконструкції каналізаційних очисних споруд м. Карлівка та виготовити проект реконструкції очисних споруд смт. Машівка.

Також ведуться перемовини про залучення інвестицій на проведення комплексної реконструкції Супрунівських очисних споруд м. Полтава за останніми європейськими технологіями.

Учасники наради оглянули й диспетчерську на виробничій базі КП ПОР «Полтававодоканал».

За традицією перед Водохрещем у парку, який заклали в 2000 році з нагоди 100-річчя підприємства, Валерій Головко, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Владика Федір, заступник міського голови Андрій Лямін посадили ялинки.

 

угору ↑