Людмила Корнієнко: «Забезпечення власним житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – пріоритетне завдання держави на сьогодні»

Версія для друку

Людмила Корнієнко: «Забезпечення власним житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – пріоритетне завдання  держави на сьогодні»

 

За останні роки  спостерігається зростання відсотку дітей, які мають статус «дитини, позбавленої батьківського піклування». Відповідно до «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року державою реалізуються амбітні плани щодо забезпечення права кожної дитини на виховання в сім'ї, повного усунення соціального сирітства.

Одним із пріоритетних напрямків соціальної підтримки дітей є питання забезпечення їх власним житлом. Діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» після повноліття мають право на безкоштовне отримання житла від держави.

 В 2019 році вищевказане питання реалізувалось відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №616, якою  суттєво змінено не лише порядок фінансування - розпорядниками державної субвенції вперше стали органи соціального захисту населення на місцях, а й  розширено категорію осіб, які можуть отримати житло за кошти субвенції з державного бюджету. Новий порядок охопив захистом дітей, які мають статус «позбавлені батьківського піклування», віком від 18 до 23 років та передбачив вільний вибір придбання житла на території області.

Утвореними місцевими комісіями з питань формування пропозицій щодо  забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа було визначено перелік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, та забезпечено збір документів для можливості оперативного перерахування коштів на спеціальні рахунки дітей, які в порядку черговості мали право на придбання житла або призначення грошової компенсації.

Після надходження в область коштів субвенції державного бюджету, яка на 2019 рік склала 23 млн. 572 тис 700 грн. обласною комісією з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування оперативно, пропорційно до потреби, розподілено кошти субвенції між 59 адміністративно-територіальними одиницями області, відповідно до поданих місцевими комісіями пропозицій.

В межах виділених коштів грошову компенсацію для придбання житла отримали 69 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Важливим аспектом  нового порядку є право самої дитини самостійно обирати собі житло.

Станом на 1 серпня 2020 року за рахунок отриманої раніше компенсації  для 60 дітей вже придбано житло. Інші 9 дітей знаходяться під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  щодо пошуку житла та його придбання.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

угору ↑