«Ми маємо розуміти, що за ОТГ майбутнє України», – Олег Синєгубов

Версія для друку

«Ми маємо розуміти, що за ОТГ майбутнє України», – Олег Синєгубов

 

Перспективний план формування територій громад Полтавської області надісланий до Міністерства розвитку громад та територій. В області чекають на третій раунд дискусій та обговорення на найвищому рівні. За рекомендацією Мінрегіону створили майданчик, на який запрошують усі громади, які об’єднуються, або які не бажають об’єднуватися. Про це в інтерв’ю журналістам «Главкому» розповів голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

«Час на децентралізацію і добровільне об’єднання в ОТГ у людей був із 2015 року. Наразі ми маємо результат недостатньої роботи на місцях. Фактично людей із цим покинули, не провели роз’яснювальну роботу, не сказали про те, що ви маєте самі об’єднатися, інакше за вас це зроблять органи влади. Дуже багато людей, які не встигли об’єднатися і зараз хочуть ускочити в останній вагон, мотивували свою нерішучість тим, що не повірили в реформу децентралізації. Коли зараз людям починаєш пояснювати, які перспективи та переваги вони б уже мали, то вони відповідають: якби нам пояснили, то ми б вже це зробили, – сказав Олег Синєгубов. – Наразі що маємо? Десь утворилися громади, але вони не є спроможними. Дуже багато голів ОТГ спираються лише на економічні показники. А ще є показники кількісні, якісні, чисельність населення, дітей, території. Є, наприклад, громади, які мають ренту, що сплачується за газовидобування, а інші ні. Ми маємо розуміти державницький підхід: усі громади повинні мати щонайменше середній рівень спроможності. Ми також повинні дивитись і на етнічні характеристики. Бо деякі села фактично ворогують одне з одним. Кажуть, будемо стояти до кінця і ніколи не об’єднаємося в одну громаду. Зараз ми маємо перспективний план і ми його надіслали до Міністерства розвитку громад і чекаємо третього раунду дискусій і обговорення на найвищому рівні. За рекомендацією міністерства створили майданчик, на який запрошуємо всі ці громади, які об’єднуються, або які не бажають об’єднуватися. Ми всіх слухаємо, пояснюємо і на основі цього ухвалюємо рішення. Ми маємо розуміти, що за ОТГ майбутнє України».

Очільник області додав, що з приводу об’єднання вже були певні маніпуляції, перекриття шляхів і зловживання з боку очільників ОТГ.

«Будемо відстоювати свою позицію, пояснювати. Потрібно усвідомити: час для добровільного об’єднання вже закінчився. Зараз Кабмін затверджуватиме цей перспективний план. Наступним кроком має бути укрупнення цих ОТГ», – зазначив Олег Синєгубов.

угору ↑