Микола Білокінь: «Полтавщина прийняла естафету проведення конкурсу «Яскраві діти України» від Чернігова, а передасть її Києву, столиці України. Це почесно»

Сьогодні у міському будинку культури Полтави пісенними передзвонами звучить обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України». Він вперше проходить на Полтавщині.

Серед учасників – 32 юні таланти з районів і міст області віком до 14 років. У трьох вікових категоріях вони виборюють право представити свій край на загальнонаціональному відборі в Києві, що відбудеться 16 березня в Національному палаці мистецтв «Україна». До слова, переможець загальнонаціонального конкурсу поїде в Італію відстоювати честь України на міжнародному фестивалі «Sanremo Junior».

У складі журі обласного етапу – народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, співак, поет і композитор Тарас Петриненко, народний артист України, поет, драматург, сценарист Юрій Рибчинський, Герой України, народна артистка України, лауреат Шевченківської премії, українська співачка Ніна Матвієнко, український музичний продюсер і композитор Руслан Квінта, українська співачка, фіналістка 7-го сезону шоу «Голос-країни» Віра Кекелія. Очолює журі народний депутат України Костянтин Жеваго.

Полтавська область – дев’ята за ліком, де проходить конкурс «Яскраві діти України». Відбувається він, до речі, не в кожному регіоні країни. Полтавщина ж вирішила провести таке дійство, щоб організатори, вокальні тренери й члени журі побачили й почули, наскільки талановиті й співочі діти краю.

Напередодні пісенного заходу в прес-центрі Полтавського міського будинку культури відбулася прес-конференція з питань проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України» в межах міжнародного фестивалю «Sanremo Junior». У ній взяли участь заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, т. в. о. начальника Управління культури облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, народний артист України Тарас Петриненко, художній керівник проекту, музичний керівник і вокальний тренер телевізійних проектів «Голос країни», «Голос. Діти», заслужена артистка України Рімма Шаповалова, а також юні учасники конкурсу та їхні батьки.

За словами організаторів, вокальні тренери конкурсу розповіли, що діти Полтавщини мають дуже сильні голоси і шанси кожного перемогти – рівні.

– Коли голова облдержадміністрації Валерій Головко розповів нам про ініціативу проведення обласного етапу конкурсу на Полтавщині, ми відразу почали працювати, розробили план й реалізовували його. І вже маємо результат. Переможець одержить приз від голови облдержадміністрації. Уже чекаємо, хто ж переможе, й вболіватимемо за нього в Києві й, маємо надію, в Сан-Ремо, – зазначив Микола Білокінь. – Полтавщина прийняла естафету проведення конкурсу «Яскраві діти України» від Чернігова, а передасть її Києву, столиці України. Це почесно. Крім того, такі світила, як Юрій Рибчинський, Тарас Петриненко, Ніна Матвієнко оцінюватимуть наших дітей. Ми даємо поштовх, щоб наші діти розкрилися, показали себе й яскраво засяяли, як і сказано у назві конкурсу, – «Яскраві діти України».

– Дуже щемно на душі, бо найкраще мистецьке дитяче сузір’я представлене тут, на Полтавщині, бо наші діти мають можливість зустрітися з такими шанованими людьми. Команда конкурсу «Яскраві діти України» зробила справжнє мистецьке шоу, – наголосила Валентина Вождаєнко. – Оргкомітет нам запропонував провести відбір в області. Відмовитися було просто гріх, але й погодитися страшно, бо за 20 днів усе зробити нереально. Але коли є велика команда, люди, які не бояться масштабної роботи, то можна розпочинати. Тож обласному етапу передували районні. 12 січня розпочалися відбори. Лише з трьох районів області немає представників на обласному етапі в Полтаві. Потрібно було зробити багато технічних речей – якісне фото, відеовізитівку, записати з плюсовкою виступ, а музичні матеріали районних переможців направити для партитури, аранжування до Києва. Перед конкурсом проводимо колегію управління культури, щоб усі начальники відповідних відділів, секторів, управлінь райдержадміністрацій і ОТГ були присутніми в залі й сприймали цей захід і як навчання, звернули увагу на технічну модернізацію. Діти на конкурсі настільки різні, твори виконують різнопланові – джазові, класичні, естрадні, швидкі, темпові, повільні, тож буде неповторне шоу пісні. Попрацювати з такими оргкомітетом і складом журі для дітей – це майстер-клас.

Валентина Вождаєнко додала, що від голови Полтавської облдержадміністрації кожному учаснику обласного етапу конкурсу підготували невеликий презент.

– Родом із Полтавщини, з Оржицького району, моя мама. Коли вона була зовсім малою, вчилася співати у бункері комбайна, бо там хороший резонанс. Полтавщина – дорогий моєму серцю край, – розповів Тарас Петриненко. Звернувся до юних конкурсантів: – Україна надзвичайно співоча, і ви це чудово знаєте. Ви вже всі переможці на цьому етапі, бо зайнялися дуже хорошою справою. Співають виключно хороші люди. А погані люди співають погано. Головне не який у вас репертуар, голоси, а те, що ви займаєтеся музикою, співом. Тому з вас обов’язково виростуть хороші люди.

– Розпочалася так звана хода конкурсу Україною 1 червня минулого року. Тоді він відбувся в Київській області. Знайшлися люди, які підтримали цю ідею, і нині ми у вас, на Полтавщині. Це вже дев’ятий регіон. Автором ідеї цього проекту став народний депутат України Ярослав Москаленко, – зазначила Рімма Шаповалова. Також звернулася до дітей-учасників конкурсу: – Немає такого, що в Києві чудово співають, а на периферії гірше. Зовсім ні. Ви дуже талановиті. Серце радіє від цього.

Наприкінці прес-конференції юні таланти Полтавщини обступили Тараса Петриненка, щоб отримати автограф.