«Миті Незалежності» військового кореспондента на Данбасі

Версія для друку

«Миті Незалежності» військового кореспондента на Данбасі

 

У Полтавському музеї авіації і космонавтики відкрили персональну фотовиставку «Миті Незалежності» військового кореспондента, підполковника Володимира Лазарєва. Це мала частка світлин, що відображають боротьбу українського народу проти російської агресії.

Відкрив виставку завідувач Полтавським музеєм авіації і космонавтики Андрій Пушкарєв. Мета показу цих світлин – донесення до свідомості суспільства, що незалежність – це справа кожного громадянина України. Показати героїку та звитяжну працю захисників держави. Показати, що Донбас – це Україна. «Упродовж ХХ століття Україна шість разів оголошувала про власну Незалежність, власну суб’єктність, але п’ять разів втрачала цей унікальний шанс (період УНР, Кубанської Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Карпатської України, відновлення Української Держави)», - охарактеризував етапи українського державотворення провідний науковий співробітник науково-дослідного сектору пересувних і стаціонарних виставок, кандидат історичних наук Владлен Орлов.

На виставці - 20 авторських світлин, на яких відображено повсякденне життя бійців ООС, крізь об’єктив фотокамери, справжніх захисників України, котрі несуть сумлінну варту, забезпечують нам мир та спокій. Фотографії вражають своєю географією. Це – Авдіївка, Гнутове, Зайцеве, Кримське, Лебединське, Майорське, Маріуполь, Новолуганське, Оріхове-Донецьке, Павлопіль, Південне, Сартана, Сєвєродонецьк, Старогнатівка, Чермалик, Щастя, тобто від Станиці Луганської до Широкіного (на узбережжі Азовського моря).

Фотографії зроблені з 2015 до 2019 року. У фондосховищі Полтавського музею авіації і космонавтки зберігаються більше 80 одиниць (20 предметів та 64 унікальні світлини), подарованих особисто паном Володимиром. Автор виставки, підполковник Володимир Лазарєв – військовий журналіст, кореспондент, на момент відкриття перебуває в зоні проведення ООС.

Після офіційної частини учасники заходу та гості музею побували на екскурсіях. Серед гостей  - представники Полтавського обласного військового комісаріату, курсанти Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, добровольці ООС, волонтери, представники полтавського козацтва, громадські активісти, історики, краєзнавці, наукові співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та Музею авіації і космонавтики.

Відвідувачі музею можуть ознайомитись із виставкою до 5 серпня 2019 року.

 

За матеріалами Полтавського музею авіації та космонавтики

 

угору ↑