Молодь Карлівщини здобувала правові знання

Версія для друку

Молодь Карлівщини здобувала правові знання

 

Учнівська молодь Карлівщини мала змогу проявити свої правові знання під час участі в інформаційно-просвітницькому квесті «Від знання до безпеки». На території Карлівського районного будинку культури для дітей працювали 10 локацій.

Під час відвідування локацій системи БПД начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлія Козаченко провела правову вікторину, під час якої діти мали змогу відповісти на питання щодо діяльності системи безоплатної правової допомоги, юридичної відповідальності неповнолітніх, а за допомогою роздрукованих на аркушах літер алфавіту – скласти відповіді протягом однієї хвилини.

«Скажи булінгу – «Ні!» саме під такою назвою діяла наступна локація фахівців системи БПД, де учасники квесту разом із заступником начальника Карлівського бюро допомоги Дмитром Плахотничим мали змогу проявити свої правові знання та відгадати правовий кросворд, що стосувався питань булінгу, його видів, основних учасників цього процесу та відповісти на питання, як його уникнути.

Учасниками заходу стали 9 команд із навчальних закладів Карлівського району. Під час квесту команди презентували себе та свої плакати, в яких зазначили назви закладу, команди і девіз команди, а також малюнки, що відображали філософію тематичного квесту.

Нагадаємо, що захід такого формату відбувається на Полтавщині не вперше. Подібні квести протягом цього року відбувалися в Опішні, Полтаві, Зінькові та в дитячому оздоровчому таборі «Горизонт» Кременчуцького району. Вони організовані для підвищення рівня обізнаності суспільства і, зокрема, підліткової аудиторії щодо прав дітей та їх захисту, негативних наслідків вживання психоактивних речовин та профілактики поширення хвороб статевим шляхом через залучення молоді до інноваційного інтерактивного заходу.

Інформаційно-просвітницький квест «Від знання до безпеки» – громадський, волонтерський проєкт, представлений в інтерактивній формі, спрямований на досягнення соціально корисного результату (активізація уваги соціуму до теми прав дітей та формування негативних установок серед молоді, щодо їх вживання), організований згідно певного алгоритму (має чітку програму та етапи реалізації) і передбачає виконання різних завдань упродовж визначених оргкомітетом Конкурсу часових меж.

Конкурс – некомерційний творчий проєкт, його завдання – використання формату квесту в якості соціальної реклами для привернення уваги населення (підлітків, вихователів, вчителів, дорослих, небайдужих громадян) до вирішення нагальних проблем українського суспільства. Конкурс проводиться в один день, але передбачає попередню підготовку команд-учасників. Головною інновацією конкурсу є те, що він реалізується в місті вперше і передбачає залучення представників різних соціальних та громадських інституцій. Ще однією особливістю квесту є активне включення підлітків в інтерактивну профілактично-просвітницьку акцію.

Організатором заходу став Полтавський обласний благодійний фонд «Громадське здоров’я».

Отримати відповіді на запитання щодо безоплатної правової допомоги можна, зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України із стаціонарних та мобільних телефонів).

Регіональний центр з надання безоплатної

вторинної правової допомоги у Полтавській області

угору ↑