На місці масових розстрілів та захоронень полтавців встановлять меморіальний знак

У Полтаві по вул.Пушкарівській на території парку біля меморіалу «Скорботної матері» планують спорудити меморіальний знак на місті масових розстрілів та захоронень полтавців та військовополонених років Великої Вітчизняної війни. До того ж, мають намір це питання розглянути на черговій сесії обласної ради.

Як повідомив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко наразі готують проектно-кошторисну документацію щодо благоустрою території парку біля меморіалу «Скорботна мати»у відповідності до плану розвитку мікрорайону з урахуванням спорудження меморіального знаку.

«Президент України Віктор Янукович видав Указ «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», яким передбачено привести у належний стан та упорядкувати місця поховань, пов’язані з увічненням пам’яті загиблих воїнів, підпільників, мирних жителів, які стали жертвами фашизму. На виконання доручення Президента України Віктора Януковича та на підтримку громади голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко дав доручення вивчити питання реконструкції парку Скорботної матері із встановленням меморіального знаку.»,  – зазначив Валерій Пархоменко.

Нагадаємо, що у березні до облдержадміністрації надійшло звернення голови Громадської ради при облдержадміністрації Володимира Голуба про облаштування братської могили по вул.Пушкарівській у м.Полтаві. Зібрали матеріали, які свідчать, що на цьому місті у роки Великої Вітчизняної війни з вересня 1941 по вересень 1943 року існував концентраційний табір Дулаг-151 та пересильний табір Дулаг-205. За різними даними, число перебуваючих на території таборів сягало від 5 до 15 тисяч осіб. За офіційними документами СБУ, у період окупації тут розстріляли до 23 тис військовополонених та місцевих жителів.