На Полтавщині готуються до відзначення 500-річчя Реформації

На Полтавщині готуються до відзначення 500-річчя Реформації

17 січня у облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Відзначення в області 500-річчя Реформації».

У заході взяли участь заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Микола Білокінь, начальник управління культури Геннадій Фасій, представники органів освіти, науковці, керівники причетних структурних підрозділів органів влади, представники релігійних організацій та громадськість.

Метою даного заходу є налагодження співпраці між представниками органів влади, науки, освіти та протестантськими церквами Полтавщини для консолідації зусиль у святкуванні 500-річчя Реформації. «Облдержадміністрація виконує розпорядження, вказівки та укази Президента щодо знаменної дати – 500-річчя Реформації. Безумовно, наша область не залишається осторонь цієї події. Ми вже спланували низку заходів, зокрема конференції, «круглі столи», наради, зустрічі. Їх почали проводити ще з вересня минулого року. Сьогодні проводимо «круглий стіл» за участю представників релігійних організацій, зокрема протестантських. Нам потрібний конструктивний діалог», - зазначив Микола Білокінь.

Учасниками заходу було обговорено принципи Реформації, її історичне значення та використання наслідків для сучасного розвитку Полтавщини. Також детально розглянуто проект резолюції «круглого столу» «Відзначення у Полтавській області 500-річчя Реформації».

Як зазначив Геннадій Фасій, відзначення 500-річчя Реформації завершиться 31-го жовтня. «2017 рік оголошено роком Реформації, згідно Указу Президента. Головне гасло – побудували світ, розбудуємо країну. На Полтавщині заходи розпочалися ще минулого року – відзначення католицького Різдва 25 грудня на Театральній площі у Полтаві, конференції, «круглі столи». У березні відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція. Окрім того, представники протестантських організацій проведуть низку просвітницьких акцій. Масштабний та завершальний захід відбудеться 31 жовтня в усіх містах України», - поінформував Геннадій Фасій.