На Полтавщині можуть запровадити японські технології безпеки та логістику для громадського транпорту

9 серпня керівники області зустрілися з представниками японської корпорації NEC — керівником відділу продажів IT рішень макрорегіону CIS NEC Corporation Ватару Іріє та представником корпорації в Україні Юрієм Борисенком.

Зустріч відбулася за участі начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимира Салогуба.

Починаючи з 1970-х років NEC інвестує значні ресурси в розробку й розвиток власних біометричних технологій. Послідовно корпорація досягла провідних світових результатів у незалежних сторонніх тестуваннях. Останні — вчергове підтвердили чудові характеристики рішень NEC і пояснили їх попит на світовому ринку.

Гості підготували презентацію своєї компанії та новітніх ІТ рішень у сфері безпеки. Фахівці NEC розробили високопродуктивний інструмент, завдяки якому можна розпізнавати обличчя людей — NeoFaceWatch.

На сьогодні це найдосконаліша технологія серед подібних. Її унікальність полягає в здатності розпізнавати до 3 млн облич за секунду, а швидкість порівняння зображень складає більше 6,2 мільйониза секунду в розрахунку на одне процесорне ядро. Також, на відміну від десятків інших, вона дозволяє працювати з дуже стиснутими зображеннями та відео доволі низької роздільної здатності.

— Система концентрується на обличчі. За допомогою неї можна навіть розрахуватися в магазині. Ви просто стаєте перед камерою, показуєте обличчя і платите за свої покупки. Це один із прикладів використання цієї технології, — говорить Ватару Іріє.

Тенхнологія NeoFaceWatch корпорації NEC отримала найвищу оцінку своєї ефективності за підсумками тестувань NIST у 2017 році. Стандарти NIST забезпечують об'єктивну й точну оцінку технологій аутентифікації, що належать широкому колу компаній, шляхом «сліпого тестування». Перше місце технологія NEC посідає втретє поспіль, продовжуючи ряд перемог у конкурсах Multiple Biometric Grand Challenge в 2009 році та Multiple Biometrics Evaluation у 2010-2011 роках.

Продукт дедалі ширше застосувується в нових галузях, виходячи за рамки традиційного застосування у правоохоронних органах. Його можна використовувати з метою пошуку, ідентифікації, стеження уроздрібній торгівлі, банківських установах, готельному бізнесі, транспорті, для прикордонслужби, нацбезпеки й усіх сфер, де ключове питання — безпека. На сьогодні NeoFaceWatch запущена вже в 46 країнах світу.

Ще одним корисним продуктом корпорації є технології SmartTransport. Це система рішень для громадського транстпорту — автоматизований збір плати за проїзд, автоматичне визначення місця знаходження транспортних засобів, розподіл навантаження на зупинки з використанням мобільних додатків, веб-порталу, впровадженням диспетчерської служби тощо.

— Ідеї, справді, цікаві й потребують ретельного вивчення й адаптації для регіону. Тим більше, що подібні технології використовуються вже у багатьох країнах світу, — говорить перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. — Сподіваюся, невдовзі Полтавщина стане лідером з упровадження новітніх технологій в усіх можливих сферах життя.

Представники NEC пообіцяли розробити адаптовані спеціально для Полтавщини пропозиції, з урахуванням специфіки середовища, кількості населення та процесів реформування, які зараз відбуваються.