На Полтавщині обговорили переваги партнерства з НАТО

На Полтавщині обговорили переваги партнерства з НАТО

У Полтавській обласній державній адміністрації 12 вересня відбулася міжнародна конференція «Зміцнення безпеки через співробітництво».

Мета  заходу - проінформувати та дати відповіді на питання щодо партнерства з НАТО, оскільки інтерес громадськості у цьому напрямку безумовно зростає. Група  експертів Центру інформації та документації НАТО в Україні повідомили, що мова піде про отримання Україною статусу провідного союзника НАТО, а не членства у Північноатлантичному альянсі. Також вони пояснили чому Україна не може бути нейтральної державою.

Юрій Бублик, народний депутат України, висловив власне бачення щодо теми конференції. «Майбутнє України у Європейському співтоваристві. Ми повинні належати до кола вільних, взаємоповажаючих націй. Майбутнє нашої країни у блоці спільного захисту. Оскільки утримувати військо одноосібно – важко», – говорить він. Народний депутат переконаний, що потрібно гуртуватися та прагнути до позитивних змін.

Стосовно ж нейтралітету України, який на даний час є узаконеним, директор Департаменту  інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Олег Пустовгар зауважив: «Я впевнений на 99,9%, що позицію Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, щодо скасування позаблокового статусу України буде зреалізовано. І законодавчу норму “Про основи національної безпеки” повернуть».

Експерти пояснили, що процес вступу до НАТО займе не один рік, тому перспектива на сьогодні – стати союзником Північноатлантичного альянсу. «Для того, щоб Україна набула статусу основного союзника і партнера НАТО потрібно докласти чимало зусиль. Для нас головне завдання – скасувати  позаблоковий статус України. Проводити постійну інформаційну роботу з населенням, з метою руйнації стереотипів про Північноатлантичний альянс» – зазначив радник Міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко.

Конференція відбулася за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.