На Полтавщині обговорили стан доступності об’єктів соціальної сфери і об’єктів громадського призначення

Версія для друкуВерсія для друку

16 березня у м. Карлівка відбувся семінар-тренінг на тему „Актуальні питання державного управління і реалізації чинного законодавства України у сфері вимог «Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» - проблема безбар’єрності”. Метою заходу є забезпечення архітектурної доступності для людей з інвалідністю до  будівель громадського призначення.

У семінарі прийняли участь керівник апарату РДА м. Карлівка Сергій Барилко, заступник міського голови Ірина Грінблат, керівники структурних підрозділів РДА і міськвиконкому, голови селищних, сільських рад, директори закладів освіти, закладів охорони здоров’я,культури, членирайонного комітету доступності.

Учасників семінару інформували про основи універсального середовища та про ознаки безперешкодної доступності для інтеграції у суспільство і комфортної життєдіяльності осіб з інвалідністю. Із застосуванням матеріалу аудиторських перевірок слухачі ознайомилися зі станом доступності об’єктів соціальної сфери і об’єктів громадського призначення у Карлівському районі. Учасники семінару були поінформовані про вимоги Українського законодавства у сфері соціального захисту осіб інвалідністю, про завдання комітетів доступності, які діють в області та про участь громадських організацій, що об’єднують осіб з інвалідністю, у процесі реалізації проекту «Безбар’єрна Україна». Присутні мали можливість випробувати власну мобільність з пересуванням на інвалідному візку іза допомогою тактильної тростини.

Нагадуємо, що з метою впровадження безбар'єрності та підтримки  для людей з інвалідністю, у 2017 році Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації ініціювало проведення короткострокових навчальних семінарів-тренінгів з теми „Актуальні питання державного управління і реалізації чинного законодавства України у сфері вимог «Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» - проблема безбар’єрності”.

Угору ↑