На Полтавщині перевірили 94 % закладів із масовим перебуванням людей щодо стану техногенної та пожежної безпеки

Версія для друку

На Полтавщині перевірили 94 % закладів із масовим перебуванням людей щодо стану техногенної та пожежної безпеки

 

Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області  у грудні 2019 та січні 2020 року передбачено провести позапланові перевірки стану забезпечення техногенної та пожежної безпеки закладів освіти всіх рівнів, установ охорони здоров’я та соціального захисту, а також торгівельно-розважальних закладів. Всього мали перевірити 1 тис. 470 об’єктів.

Станом на 24 січня поточного року проведені перевірки 94 % визначених об’єктів.

Про це повідомив начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб.

За його словами, в ході проведення даних перевірок виявлено 13 тис. 702 порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

«Зокрема,  виявили такі порушення: споруди та приміщення, не обладнані системами протипожежного захисту, є порушення при влаштуванні та експлуатації електричних мереж і обладнання, об’єкти не забезпечені необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння. В освітніх закладах виявлені порушення стосувалися відсутності систем протипожежного захисту.  Великий відсоток цих порушень обумовлено тим, що до липня 2015 року школи з кількістю учнів менше 360 осіб не підлягали обладнанню даної системи. Відповідно в невеликих школах дана автоматика не передбачалася з самого початку. Друге за частотою порушення в навчальних закладах – відсутність або значна віддаленість джерел постачання води», – розповів Володимир Салогуб.

За його словами, потребують покращення пожежного захисту й заклади охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Керівникам перевірених об’єктів вручені акти та приписи про усунення виявлених порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 1 тис. 154 керівники та відповідальні посадові особи на загальну суму 58 тис. 854 грн.

 

угору ↑