На Полтавщині працевлаштовано на 1,6 тис. осіб більше, ніж звільнено

На Полтавщині упродовжд лютого працевлаштовано на 1,6 тис. осіб більше, ніж звільнено

На колегії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області розглянули питання щодо використання даних Реєстру застрахованих осіб і взаємодії з контролюючими органами з метою забезпечення прав застрахованих осіб.

Продовжується тісна співпраця органів Фонду з Управлінням Держпраці у Полтавській області. Щомісячно для вжиття заходів реагування надається інформація щодо платників, у яких виявлено ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. Протягом I кварталу 2019 року передано матеріали майже по 2 тис. страхувальників, проведено 145 перевірок і виявлено порушення по 135 роботодавцях.

Результатом проведеної спільної роботи є зменшення у лютому 2019 року порівняно з початком року кількості платників, які нараховують заробітну плату менше мінімального розміру (майже на 100 роботодавців). Окрім того, впродовж лютого працевлаштовано на 1,6 тис. осіб більше, ніж звільнено.

У межах легалізації трудових відносин однією з основних складових залишається інформаційно-роз’яснювальна робота. Працівники Фонду області роз’яснюють застрахованим особам негативні наслідки нелегальної зайнятості та закликають їх дотримуватися вимог трудового законодавства для забезпечення собі та своїм працівникам соціального захисту нині й гідного пенсійного забезпечення в майбутньому.

Протягом І кварталу поточного року проведено 223 зустрічі в трудових колективах, відбулося 100 флешмобів і квестів у містах та районах області та 67 засідань «круглого» столу. Здійснено 93 виступи на радіо і телебаченні, розміщено 38 статей у друкованих виданнях, розповсюджено понад 6,0 тисяч інформаційно-роз’яснювальних матеріалів.

Головне управління Пенсійного фонду України

в Полтавській області