На Полтавщині презентували унікальний культурно-мистецький проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці»

Версія для друку

На Полтавщині презентували унікальний культурно-мистецький проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці»

 

9 березня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського з нагоди відзначення  203-ої  річниці  від дня народження Великого Кобзаря презентували унікальний культурно-мистецького проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці».

До урочистостей долучилися народний депутат України Юрій Бублик, заступник начальника управління культури облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, заслужений працівник культури України Валентина Шемчук, координатор проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці», член Шевченківського комітету Катерина Калініченко.

Як розповіла Валентина Вождаєнко, така акція відбувається вперше. «Цей мистецький проект згуртував  50 майстрів з різних куточків Полтавщини, які протягом року мають вишити 70 робіт. Це знамениті портрети і афоризми  Тараса Шевченка, які зібрав і переклав на вишивку великий майстер народної творчості Григорій Кисіль», - повідомила вона.

За словами Катерини Калініченко, ідею цього проекту, тематику, власне бачення щодо оформлення робіт  Григорій Кисіль виклав у своєму  листі. «Ідея Григорія Олексійовича мені глибоко впала в душу і пустила коріння. Це, як виявилося, стала його остання велика задумка. В пам’ять про нього ми мусимо реалізувати цей проект якнайкраще», - додала вона.

«Приємно, що його ідея втілюється у життя. Він завжди говорив, що ми, українці, повинні гідно шанувати пам’ять нашого національного генія Тараса Шевченка», - звернулася зі словами вдячності донька Григорія Кисіля, автор виставки Ірина Середа.

Окрасою заходу стали виступи вокального ансамблю «Оберіг», етногурту «Чорнобривці», заслуженого ансамблю пісні і танцю України імені Валентина Міщенка «Лтава» та юних талантів Полтавщини.

угору ↑