На Полтавщині припинено ріст загальної заборгованості із заробітної плати

Версія для друку

На Полтавщині припинено ріст загальної заборгованості із заробітної плати

 

У Полтавській облдержадміністрації відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати та дотримання державних соціальних гарантій у сфері оплати праці.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ліана Новосад поінформувала про загальну ситуацію щодо стану виплати заробітної плати на підприємствах області. Завдяки вжитим органами влади, контролюючими та правоохоронними органами спільним заходам протягом останніх трьох місяців в області припинено ріст загальної заборгованості із заробітної плати.

– За оперативними даними загальний борг підприємств області перед працівниками – 51,2 мільйона гривень, з них: 37,9 мільйона гривень заборгували  8 економічно активних підприємств, 12,8 мільйона гривень – 11 підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства, 0,5 мільйона гривень - 4 економічно неактивних. Проте, є підприємства, які продовжують нарощувати заборгованість перед своїми працівниками, – розповіла Ліана Новосад. – Це особливо стосується державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» та його філії «Хлібна база № 88» в Чутівському районі.

Про ситуацію на зазначених суб’єктах господарювання доповідали директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов і голова Чутівської райдержадміністрації Сергій Апряткін.

- На Полтавському хлібокомбінаті – єдиному в місті державному підприємстві, що виробляє борошно, – ситуація складна, зарплатний борг 3,3 мільйона гривень. Директори змінюються, виробнича діяльність не здійснюється, при цьому, заборгованість із заробітної плати щомісячно збільшується на 300 тисяч гривень. Рахунки арештовані. На сьогодні не призначено керівника, тому неможливо робити конкретні кроки щодо вирішення ситуації, яка склалася на державному підприємстві та його філії. Керівництво підприємством здійснюється безпосередньо Міністерством аграрної політики та продовольства України, – говорить Сергій Фролов.

Сергій Апряткін зазначив, що ситуація на філії ”Хлібна база №88»  тримається на контролі профільної комісії райдержадміністрації. Заборгованість бази по зарплаті – 1,4 мільйона гривень. Підприємство має дозвіл приймати зерно. Враховуючи арешт рахунків, з працівниками проводиться роз’яснювальна робота щодо можливості стягнення зарплатних боргів через органи Державної виконавчої служби за рішенням суду та надається практична допомога по підготовці документів.

Тому на засіданні вирішили направити листи до центральних органів влади від профільного департаменту, обласної комісії, профспілок, Полтавської міськради і описати патову ситуацію на хлібокомбінаті.

Крім того, на засіданні обговорили стан виплати заробітної плати на ПрАТ «Пласт», ПрАТ «Полтавський турбомеханічний завод», підприємствах м. Гадяч: ТОВ «Гадячсир», ТОВ «Техмолпром», ТОВ «Полтавамолпрод», ТОВ «Торговий дім «Гадячсир Україна», ТОВ «Річен груп» , що задіяні у спільному виробничому процесі та ситуацію з погашенням боргів з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду на ПАТ «Полтавахіммаш», ПрАТ «Полтавський турбомеханічний завод», ПрАТ «Будівельне управління-9» «Полтаванафтогазбуд».

 

угору ↑