На Полтавщині рівень вакцинації дорослого населення від дифтерії складає всього 7%

Проблеми з вакцинацією дітлахів та дорослого населення області останніми роками виникли внаслідок слабкої роз’яснювальної роботи, зокрема, з боку медиків та затримки із закупівлями ліків на державному рівні. Нині обидва питання поступово вирішуються, йшлося на щотижневій апаратній нараді в голови Полтавської ОДА.

Розгляд питання щеплення мешканців Полтавщини від вакцинокерованих інфекцій на апаратній нараді в приміщенні ОДА символічно співпав із засіданням, організованим Президентом України в столиці. На ньому Петро Порошенко заслуховував ситуацію з ходом медичної реформи в Україні.

Що ж до вакцинації, то її рівень в області, за словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрія Курилка, не відрізняється від загальнодержавного.

– Охоплення вакцинацією від кору серед дітей одного року складає 52%, – говорить посадовець. – А з-поміж півторарічних малюків цей показник – 43,6%.

У 2017 році на Полтавщині на кір занедужали четверо дітей, троє з яких не мали відповідного щеплення. Що доводить важливість своєчасної вакцинації дітлахів.

Так само необхідно вчасно робити щеплення й від дифтерії та правцю. При чому, підкреслює Юрій Курилко, це стосується як дітей, так і дорослих.

– Навіть у дорослому віці потрібно, як мінімум, раз на 10 років вакцинуватися від цих хвороби, – додає заступник директора ДОЗ ОДА. – Тоді як нині рівень щеплень від дифтерії серед дорослого населення складає лише 7%.

Останніми роками, йшлося на апаратній нараді, на заваді своєчасному та масовому вакцинуванню ставали два фактори: низький рівень роз’яснювальної роботи серед населення (зокрема, й збоку медпрацівників), а також несвоєчасна закупівля препаратів на державному рівні. Нині обидві проблеми поступово вирішуються.

– Сьогодні Україна своєчасно закуповує медпрепарати на європейських торгах, – підкреслює голова ОДА Валерій Головко. – Відтак, налагоджене й постачання вакцин до медзакладів в областях. А значить, українці мають змогу вчасно отримувати щеплення від хвороб.

Сьогодні важливою задачею медиків, на думку керівництва ОДА, має стати підвищення рівня поінформованості населення Полтавщини про необхідність своєчасної вакцинації. З цією метою, повідомляють у профільному Департаменті, вже провели сім тренінгів, участь у яких взяли майже 200 медпрацівників.