На Полтавщині триває активна підготовка до опалювального періоду

На Полтавщині триває активна підготовка до опалювального періоду

У Полтавській області триває підготовка до опалювального періоду 2017-2018 року. Про хід виконання робіт під час селекторної наради за участі Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана розповів голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Всі роботи на Полтавщині здійснюються в межах календарного плану. Зараз область готова до опалювального періоду на рівні 31%.

— Ми ретельно працюємо в питанні такої підготовки. Важливим і актуальним питанням залишається оснащення будинків тепловими лічильниками. Варто відзначити, що в порівнянні з минулим роком Полтавщина підтягнулася, — повідомив Валерій Головко.

Зараз рівень оснащення лічильниками тепла становить 52,3% в області та 47% у Полтаві, що значно більше за показники минулого року. Адже торік рівень оснащення в місті Полтава був на рівні близько 5%, а в області – 12%

— Хочу відзначити, що велику роботу щодо оснащення тепловими лічильниками зробили наші міста.  Зокрема, у Горішніх Плавнях і Миргороді встановили 100% лічильників тепла від плану, — додав Валерій Головко.

Рівень сплати населення області за спожиту теплову енергію на Полтавщині зараз складає близько 99%.

Втім, важливим у підготовці області до опалювального періоду є ініціатива від міської влади Полтави. Поки встановлення теплових лічильників у адміністративному центрі відбувається без коштів від міськради.

— Відповідальність органів місцевого самоврядування в питаннях підготовки житлово-комунального господарства до опалювального періоду має бути стовідсоткова. Є Закон, згідно з яким за якість наданих житлово-комунальних послуг відповідають органи місцевого самоврядування. Ми, адміністрація,  допомагаємо як можемо, організовуємо політику. Але вилучення коштів має йти і від Полтави. І хоча на сьогодні ми покращили свої показники. Все ж той, хто не обліковує, не може керувати цими процесами, — пояснив очільник Управління житлово-комунального господарства області Едуард Рева

Важливим під час підготовки до сезону опалення на Полтавщині є співпраця з міською владою адміністративного центру.

— До початку опалювання періоду 2016-2018 року у місті Полтава рівень оснащення тепловими лічильниками має становити не менше як 70%. Оскільки міська влада не поспішаєйти на зустріч в цьому питанні, встановлення теплових лічильників проводить Полтаватеплоенерго. А ми зі свого боку, за рахунок обласного бюджету, всіма силами підтримуємо це підприємство фінансово. Нам необхідно консолідуватися з міською владою Полтави та спільно вирішити це питання, — сказав Валерій Головко.

З початку року підприємство ПОКВПТГ«Полтаватеплоенерго» встановили у Полтаві близько 300 лічильників теплової енергії. Потреба – більше 1100 лічильників. Встановлення одного вузла обліку коштує від 45 до 50 тисяч гривень і залежить від матеріалів, умов виконання робіт тощо.

Окрім того під час селекторної наради Валерій Головко звернув увагу Прем’єр-міністра України і на важливість проведення ремонту дороги М-22,  що сполучає Полтаву та Кременчук.