На Полтавщині триває масштабне будівництво амбулаторій

На Полтавщині триває масштабне будівництво амбулаторій

Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан перевірив хід виконання робіт в амбулаторії Засульської ОТГ. Здати об’єкт в експлуатацію планують до кінця травня.

У населених пунктах Полтавської області амбулаторії, як правило, знаходяться у старих будівлях. Як результат — немає належних умов для надання медичних послуг. Завдяки програмі «Доступна медицина», ініційованій Президентом, в області з’являться нові амбулаторії з якісним обслуговуванням.

• «Доступна медицина» — це хороша можливість для громад. Потреба створювати медичні установи — не просто примха, а нагальна проблема, яку необхідно вирішувати. Медицина на селі повинна бути такою ж якісною, як і в містах. Наблизити послуги до людей — наше головне завдання, — розповів т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

У Засульській ОТГ амбулаторія знаходилась у будівлі, зведеній ще в ХІХ ст. Наразі там триває будівництво нового приміщення. Вже залили фундамент та частково збудували стіни. Виконують роботи з облаштування підлоги. Попередньо, об’єкт планують закінчити у травні.

Будівництвом нових амбулаторій займається Департамент будівництва ПОДА. Це економічно вигідніше, ніж ремонт старих і непридатних приміщень. Їх будують за типовими проектами Мінрегіону. Також нові амбулаторії будуть енергоефективними.

• Стара амбулаторія у Засульській ОТГ взагалі не була облаштована для надання медичних послуг. Ми не ремонтуємо стару будівлю, а з нуля будуємо нову. Повністю автономну, облаштовану усім необхідним обладнанням. Особисто перевірив хід будівництва, аби розуміти на якому воно етапі, — наголосив директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Амбулаторії в Засуллі і Щербанях стануть найбільшими в області. Вони розраховані на 7 лікарів, і обслуговуватимуть більше 5 тисяч громадян.

Нагадаємо, що Полтавщина стала однією з перших областей, де затвердили проекти будівництва амбулаторій. Крім Засульської ОТГ їх спорудження триває у 14 населених пунктах:

• Лютеньки (Гадяцький район)

• Дмитрівка (Горішньоплавнівська міська рада)

• Світлогірське (Кобеляцький район)

• Шенгури (Кобеляцький район)

• Вирішальне (Лохвицький район)

• Новооржицьке (Оржицький район)

• Покровське (Решетилівський район)

•  Шевченкове (Решетилівський район)

• Засулля (Засульська ОТГ)

• Мала Перещепина (Малоперещепинська ОТГ)

• Петрівка-Роменська (Петрівсько-Роминська ОТГ)