На Полтавщині тривають весняно-польові роботи

На Полтавщині тривають весняно-польові роботи

16 березня  директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир Топчія провів республіканська відеоконференцію з  питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт у 2017 році.

Зокрема, забезпеченості аграріїв матеріально-технічними ресурсами та ситуації зі станом посівів озимих культур. Також піднімались питання щодо сертифікації насіння та садивного матеріалу,  реєстрації і перереєстрації сільськогосподарської техніки.

Як доповів директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов, в області вже розпочато весняно-польові роботи. Станом на 16 березня аграрії області підживили 95,1 тис га озимих зернових культур (44% до прогнозу), закрито вологи на площі 47,4 тис га, підготовлено ґрунту під посів ярих на 1,8 тис га. «Вже посіяно перші 0,6 тисяч  га ярих культур у Диканському, Котелевському, Миргородському та Полтавському районах, з яких  0,5 тис га ячменю», - повідомив він.

Також Сергій Фролов наголосив на необхідності збільшення штату працівників по реєстрації сільськогосподарської техніки в Держпродспоживслужбі та удосконаленні механізму сертифікації насіння овочевих культур. Підняті ним питання  будуть відпрацьовані Мінагрополітикою в робочому порядку.