На Полтавщині троє учасників проекту «Рука допомоги» стануть підприємцями

Версія для друку

На Полтавщині троє учасників проекту «Рука допомоги» стануть підприємцями

 

Ще троє учасників проекту «Рука допомоги» з Полтавської області отримають фінансову допомогу на започаткування власної справи. Таке рішення у четвер прийняла комісія з реалізації проекту, що діє при Полтавській облдержадміністрації. Про це повідомив Полтавський обласний центр зайнятості.

Олеся Гонтарюк – із малозабезпеченої сім’ї з Полтави. За фахом вона менеджер із туризму, тому має намір започаткувати власну справу в сфері організації відпочинку та розваг. Мета її проекту – організація різних видів відпочинку для населення, надання якісних і комплексних послуг в організації дозвілля, популяризація нових екскурсійних маршрутів; об’єднання любителів мандрівок для спільних подорожей і відпочинку.

Олеся планує популяризувати серед полтавців і мешканців інших регіонів Полтавську область, яка має все необхідне для розвитку туризму: природні умови, історико-культурні, матеріальні й людські ресурси. Основними видами туризму вона визначила оздоровчий (санаторії, дитячі оздоровчі табори, профілакторії, турбази), спортивний (кінний, водний, велосипедний, гірськолижний), культурно-пізнавальний, культурно-етнографічний, релігійний, паломницький. Зокрема, учасниця проекту планує організовувати сплави на байдарках і катамаранах, екскурсійні тури для участі в обласних і районних культурно-мистецьких святах, екскурсійні тури на об’єкти промислового туризму.

Інші два учасники проекту, яким буде надано фінансову допомогу, – багатодітна сім’я Д’ячкових (Віктор і Лариса), які разом із трьома дітьми вимушені були виїхати з Донецька.

– За чотири роки нам довелося змінити не одне місце проживання. Жили і в Херсонській області, і навіть виїздили до родичів у Росію. Але повернулися й остаточно вирішили устатковувати власне життя й життя дітей в Україні, – розповідає Лариса. – Придбали в Кременчуцькому районі будинок із присадибною ділянкою. Старші дітки навчаються, а менша ходить до дитячого садочку. Життя почало стабілізуватися.

Маючи досвід роботи в бджільництві, Віктор вирішив розвивати улюблену справу на новому місці. Бізнес-план із виробництва й реалізації продукції бджільництва він презентував на засіданні комісії. Лариса вирішила розводити та вирощувати курей-несучок.

– Для мене це нове заняття. Я працювала торговим представником, але попередній вид роботи забирав дуже багато часу. Зараз я хочу більше уваги приділяти своїм діточкам, спостерігати, як вони зростають, допомагати їм. І вибраний вид діяльності дозволить мені об’єднати два бажання – самореалізуватися й бути гарною мамою, – говорить Лариса.

До речі, в Полтавській області простежується тенденція до розвитку сімейного бізнесу. Завдяки проекту «Рука допомоги» вже чотири сім’ї отримали фінансову допомогу й започаткували власну справу.

Також на комісії заслухали звіт учасниці пілотного проекту Валентини Жосану, яка вже отримала фінансову допомогу й започаткувала власний бізнес із виробництва паст із горіхів, насіння та какао-бобів. Вона представила власну продукцію: арахісову, кунжутну й шоколадну пасти. Валентина розповіла про перспективи й напрямки розвитку свого бізнесу, розширення шляхів реалізації продукції.

Довідка. Пілотний проект «Рука допомоги» (www.rukadopomogu.com.ua), який впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, має на меті апробацію механізмів виведення людей зі стану бідності шляхом сприяння у працевлаштуванні, залученні до громадських робіт або започаткуванні власної справи.

За підсумками реалізації пілотного проекту буде розроблений законопроект по розповсюдженню успішного досвіду на всю територію України. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу та створити нові робочі місця.

Прес-служба проекту «Рука допомоги»

 

угору ↑