На Полтавщині ведеться робота щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення

Пріоритетним завданням залишається робота в напрямку легалізації заробітної плати та зайнятості населення. На цьому наголосили учасники наради під час спільного засідання обласних управлінь Держпраці, Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби.

Зокрема, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю,зайнятість та інших нормативно-правових актів Ірина Гетало повідомила присутніх, що відповідно до внесених змін до законодавства, питання контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення  будуть належать до відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, у порядку, встановленому законодавством. При цьому Держпраці продовжує контроль  з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Так, Полтавським Управлінням Держпраці, на підставі інформації, одержаної від органів Пенсійного фонду, будуть здійснюватись перевірки договорів, укладених з найманими працівниками на відповідність вимогам законодавства про працю. У разі виявлення порушень, до посадових осіб-порушників, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців будуть вживатись заходи впливу відповідно до наданих повноважень та продовжуватиметься спільна робота по виявленню неоформлених працівників з усіма причетними до цього органами. Також було запропоновано надавати інформацію до Управління Держпраці про роботодавців, які виплачують заробітну плату в розмірі менше мінімального, лише стосовно найманих працівників, які працюють в режимі повної зайнятості.

За результатами обговорення було запропоновано територіальним  управлінням Пенсійного фонду здійснювати моніторинг та надавати узагальнені результати органам  Державної фіскальної служби та Управлінню Держпраці у Полтавській області, які, в свою чергу, мають повідомляти про результати проведених перевірок та виявлені порушення.

Крім того, учасниками наради було прийнято рішення проводити спільну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо впливу підвищення розміру мінімальної заробітної плати на права застрахованих осіб у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, способи захисту порушених прав та можливості інформування про порушення.