На Полтавщині відбувся семінар щодо перспектив розвитку активного туризму

На Полтавщині відбувся семінар щодо перспектив розвитку активного туризму

9-10 серпня Департамент інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації провів науково-практичний семінар на тему: ,,Перспективи розвитку та популяризація активного туризму на Полтавщині”, а також на території турбази ,,Сенегал-тур” у с. Нижні Млини Полтавського району – Обласний фестиваль бардівської пісні ,,Пісенні мандри”.

Учасники та гості семінару під керівництвом інструкторів туристичної бази ,,Сенегал-тур” взяли участь у проходженні на катамаранах і байдарках навчально-методичного водного маршруту ,,Мальовнича Ворскла” та здійснили вело-екскурсію ,,Полтавська Швейцарія”.

Недарма в області великою популярність користується активний туризм: кінний, водний (яхти, сплави на байдарках, катамаранах, плотах), пішохідний, велотуризм, спортивно-оздоровчий, мисливство та рибальство.

Розроблено різні маршрути: сплави на байдарках та катамаранах по річках Ворскла, Оріль, Псел, Сула; кінні туристичні маршрути діють у Великобагачанському, Чутівському, Котелевському, Миргородському, Кобеляцькому, Полтавському районах. Розвивається мережа вело маршрутів у Зіньківському та Полтавському районах.

Так, на території Полтавського регіону діє проект ,,Велокраїна. Полтавський край запрошує”. На даний час вже досягнуто певних результатів:

- розроблено та презентовано сайт ,,Велокраїна. Полтавський край запрошує” (http://bikeland.pl.ua), на якому є багато цікавої інформації для велотуриста: велоінфраструктура, веломаршрути, велосадиби, туристичні об’єкти, інтерактивна карта тощо;

- розроблено 17 велотуристичних маршрутів по Полтавському району, виготовлено туристичні буклети, банери та довідкові матеріали, встановлено велопарковки. Саме про досвід розвитку активного туризму у районі представниками райдержадміністрації з питань туризму поінформовано загал під час науково-практичного семінару.

Продовженням семінару стало проведення просто неба Обласного фестивалю бардівської пісні ,,Пісенні мандри”.

Щорічно, 5 років поспіль, на базі туристичного табору ,,Сенегал-тур” відбувається районне туристичне свято, у ході якого спочатку учасники беруть участь у спортивних змаганнях, сплавах на байдарках, орієнтуванні на місцевості, канатних спусках, стрільбі із лука тощо, а потім – у культурно-масових дійствах.

Цього року, за ініціативи Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи (директор – Соколов Д.О.), Департаменту інфраструктури та туризму (директор – Марчишинець С.М.) та управління культури (начальник – Фасій Г.І.) облдержадміністрації, туристичне свято ,,Пісенні мандри” набуває нового формату – обласного фестивалю. Основною метою фестивалю є: вивчення, відродження та популяризації бардівської (авторської) пісні; заохочення молодих співаків до творчої співпраці; пропаганди здорового способу життя, як засобу для популяризації туристичних подорожей, мандрівок серед широких верств населення, тому він і проводиться на ,,території здоров’я” Полтавського району у с. Нижні Млини.

Заходи проходили за підтримки Департаменту інфраструктури та туризму, управління культури облдержадміністрації, Полтавської районної державної адміністрації, за участі комунальної установи ,,Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи”, фахівців галузі туризму та культури з районів (міст) області, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, членів ГО ,,Обласний туристичний кластер”, Полтавського регіонального відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму та інших громадських організацій та об’єднань туристичного спрямування, співаків бардівської (авторської) пісні.