НА ПОЛТАВЩИНІ ВШАНОВУЮТЬ ПАМ’ЯТЬ М.В.ГОГОЛЯ З НАГОДИ 204-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ ЙОГО НАРОДЖЕННЯ

204-річчя від дня народження Миколи Васильовича Гоголя сьогодні у Полтаві почали відзначати біля його пам’ятника. З нагоди свята громадськість, учні, студентська молодь та представники влади зібралися біля пам’ятника письменника, драматурга, критика, публіциста та поета, щоб вшанувати його пам’ять покладанням квітів. Також з цієї нагоди відбулося  вручення літературної премії імені Миколи Васильовича Гоголя. Номінанти змагалися у трьох вікових категоріях: молодші школярі, школярі та студенти. Кращі знавці творчості та життєвого шляху митця отримали дипломи.

Першими поклали квіти до підніжжя пам’ятника М.В. Гоголю заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко, заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Марченко, заступником голови облдержадміністрації Олена  Адамович та секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач.

З вітальним словом до присутніх звернувся Валерій Пархоменко:

„У цей першоквітневий день у всіх містах і селищах Полтавського краю вшановують пам’ять нашого великого земляка.

Ми живемо в іншу епоху, коли створюється нове реалістичне мистецтво, яке відповідає духу нашого динамічного століття. Проте, розмах народної творчості, глибинна мудрість народного гумору, властиві нашим предкам волелюбність і патріотизм, зображені Гоголем-людинознавцем у його безсмертних творах, виявляються потужним поштовхом для розвитку літератури сучасності.

Яскравим свідченням цього є сьогоднішня подія. Сьогодні ми відзначаємо юних лауреатів щорічної літературної премії імені Миколи Гоголя, які  довели, що і нині нас є чим здивувати.

Незалежна  Україна потребує  примноження  духовної краси  й величі рідного краю, це – вже справа нового молодого покоління.

А завдання держави – забезпечувати задоволення освітньо-культурних потреб дітей, створювати відповідні умови для їх творчого, інтелектуального, духовного розвитку. Саме такі завдання визначені у «Нових соціальних ініціативах Президента України: діти – майбутнє України». Ці ініціативи передбачають започаткування у 2013 році Президентської програми для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України» і надання можливості для розвитку творчих здібностей кожній дитині. Саме тому 2013 рік проголошено Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем Роком дитячої творчості.

Тож вітаю переможців і лауреатів літературної премії імені Миколи Гоголя з визначними здобутками, бажаю не зупинятись на досягнутому – на Полтавщині засновано майже 10 літературних міських й обласних премій. Бажаю горіти серцем і душею,  дарувати свої знання людям, рідній землі, підносити славу України в Європі та світі! А керівництво області забезпечить спокій і злагоду, які панують сьогодні у нашому регіоні, і надалі створюватиме умови для подальшого розвитку таланту достойних продовжувачів національних батьківських традицій!”

Покладання квітів супроводжувалося українськими піснями.

Продовжать сьогодні святкувати полтавці у театрі ім. М.В. Гоголя. На сцені театру оживуть герої творів Миколи Гоголя: Вакула, Оксана та інші.